تکنیک های بازاریابی محتوا با اینستاگرام و شروع بازاریابی

بازاریابی محتوا با اینستاگرام

 اینستاگرام یک شبکه اجتماعی پرطرفدار و البته پرطرفدارتر در ایران است که روزانه هزاران کاربر به این شبکه اجتماعی اضافه میشوند به طوریکه تعداد کاربران این شبکه اجتماعی از توئیتر پیشی گرفته است. اینستاگرام 800 میلیون کاربر فعال دارد که تقریبا تمام این کاربران فعال هستند. بازاریابی با اینستاگرام اینستاگرام یک فرصت فوق العاده برای بازاریابی میباشد که میتوان از ان میلیون ها کسب در امد کرد.اگر بتوانید از اینستاگرام و ترفند های بازاریابی با اینستاگرام به شیوه درست عمل کنید برند شما هر روز محبوب تر خواهد شد , کاربران بیشتری را جذب خواهید کرد و افزایش فروش بسیار بالایی خواهید داشت.
درحال حاضر افراد محبوب زیادی مانند بازیگران در حال برند سازی شخصی هستند و بازاریابان با کانتنت مارکتینگ در اینستاگرام در حال فروش بسیار بالای محصولاتشان هستند.
ایمیل مارکتینگ یکی از روش های بازاریابی قدرتمندی بود که باعث افزایش فروش چشمگیری میشد اما این روز ها کسی از ایمیل استفاده نمیکند و کاربران بیشتر در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام و تلگرام در  حال فعالیت هستند.
در این مقاله ما قصد داریم ده نکته و تکنیک بازاریابی با اینستاگرام را ارائه کنیم.

انتخاب نام مناسب برای کسب و کار در شبکه های اجتماعی

همه چیز از انتخاب اسم شروع میشود. نام مناسب در جذب کاربران و مخاطبان تاثیر بسیار بالایی دارد.  سعی کنید یک اسم مرتبط با کسب و کارتان  انتخاب کنید .اگر  وبسایت دارید میتوانید از نام وبسایت استفاده کنید انتخاب نام کاربری در بازاریابی با اینستاگراماما اگر قبلا این نام گرفته شده است با اضافه کردن پسوند دامینتان اکانت خودرا ایجاد کنید. بهتر است یک نامی انتخاب کنید تا در گیر شبکه های اجتماعی مثل تلگرام هم از همان نام استفاده کنید. 

وبسایت namechk.com یک وبسایت عالی برای بررسی نام کاربری در بیش از 30 شبکه اجتماعی نظیر  اینستاگرام است که میتوانید به اسانی بررسی کنید که ایا این نام کاربری قبلا گرفته شده است یا خیر. علاوه بر شبکه های اجتماعی میتوانید ازاین وبسایت برای بررسی دامین های نیز استفاده کنید.بررسی ازاد بودن نام در بازاریابی با اینستاگرام

بیو خودرا در  اینستاگرام تنظیم کنید

بیو مخفف شده بیوگرافی است و شما باید خلاصه ای از بیوگرافی کسب و کارتان در این قسمت بیان کنید.بیوگرافی در بازاریابی با اینستاگرام دقت داشته باشید که باید در این قسمت یک متنی بنویسید که کاربر ترغیب به فالو کردن پیج شما شود و یا به حالتی دیگر باید یک دلیل برا اینکه چرا کاربر باید پیج کسب و کار شمارا دنبال کند بنویسید. به هیچ وجه از کسب و کارتان تعریف نکنید و جملات مبهم ننویسید به عنوان مثال اگر کفش فروشی دارید  جمله ( بزرگترین پیج کفش فروشی در ایران ) اصلا مناسب نیست و به جای ان میتوانید
از جمله ( با دنبال کردن این پیج میتوانید از اخرین مدل های کفش نایک با خبر شوید ) استفاده کنید که بسیار مناسب است. 

ادرس وبسایت خودرا تنظیم کنید 

در تنظیمات  اکانت در اینستاگرام ادرس وبسایت خودرا وارد کنید. بهتر است به جای لینک کردن به صفحه اصلی به صفحات دیگرادرس وبسایت در اینستاگرام سایتتان لینک کنید  . اگر ویدیو رایگان یه هدیه رایگان در وبسایت دارید بهتر است به ان صفحه لینک دهید و مشخص کنید که ویدیو یا هدیه رایگان نظیر کتاب های الکترونیکی ارائه میدهید و کاربرانتان را به این صفحه ارجاع دهید.  اگر ادرس صفحه تان طولانی است میتوانید از کوتاه کنند های لینک استفاده کنید و دقت کنید که کوتاه کننده لینک تبلیغاتی نباشد ( از کوتاه کننده لینک گوگل یا بیتلی استفاده کنید )

انتخاب تصویر برای پروفایل در اینستاگرام

در تصویری که  برای پروفایلتان انتخاب میکنید دقت کنید که تصویر مرتبط و بسیار جذاب باشد سئو اینستاگرام. میتوانید از لوگو وبسایتتان استفاده کنید. اینستاگرام هم مانند گوگل به طور کامل از اصول سئو پیروی میکند وکاربرانی که فعال تر هستند را در نتایج جستجو بالاتری نشان میدهد. در اینجا شاید سوالی پیش اید که

ما یک وبسایت شرکتی داریم و برای تصویر پروفایلمان از لوگو شرکت استفاده میکنیم و مقدور نیست که مداوم لوگو رو اپدیت کنیم!

پاسخ  این است  که با کمی خلاقیت میتوانید تصاویری جذاب درست کنید . به عنوان مثال در رویداد هایی خاص مانند عید نوروز یا امدن فصل بهار به اضافه کردن چند درخت و یا شاخ و برگ میتوانید تصاویری بسیار جذاب درست کنیدو همینطور سئوی پیج خودرا بهینه کنید. 

 ایجاد حالت توقف برای پست ها در اینستاگرام

تصاویر زیادی در اینستاگرام وجود دارند که بیشتر انها مورد توجه کاربر قرار نمیگیرد. باید تصاویری تولید کنید که بر خلاف تصور کاربر باشد و حس کنجکاوی در کاربر ایجاد کند.اینستاگرام مارکتینگ  ایجاد تصاویر بر خلاف تصور کاربر و بر خلاف عادت کاربران باعث توجه روی تصاویر میشود یکی از این روش ها ارائه تصاویر کج هستند و یا به حالتی دیگر از زاویه های مختلف میباشند که باعث کنجکاوی کاربر میشود.

ارائه محتوای اختصاصی

محتوای اختصاصی برای اینستاگرام تولید کنید. محتوای را از شبکه های اجتماعی دیگر کسب و کارتان نظیر تلگرام کپی نکنید. محتوای اختصاصی برای بازاریابی با اینستاگرامکاربر در مشاهده چنین شرایطی کاربر فقط یکی از شبکه های موجود را دنبال میکند. فرض کنید که تصاویر در هر دو شبکه اجتماعی تلگرام و اینستاگرام منشتر شوند و کاربر حس نیاز برای دنبال کردن هر دو حساب کسب و کارتان در دو شبکه اجتماعی تلگرام از دست میدهد.

اضافه کردن هشتگ در تصاویر

برای این که کاربرانتان خدمات شما  را پیدا کنند ازهشتگ استفاده کنید.استفاده از هشتگ در بازاریابی با اینستاگرام کاربران از هشتگ به دنبال تصاویری میگردند که به انها نیاز دارند. از هشتگ های مرتبط و پر بازدید استفاده کنید و سعی کنید از محتوای کپشن به عنوان هشتگ استفاده کنید و در اخر توضیحات از هشتگ استفاده نکنید. بیش از حد از  هشتگ استفاده نکنید و نباید  تعداد های هشتگ های پست شما از بیشتر از پنج هشتگ عبور کند.

تبلیغات پیج اینستاگرام

در وبسایت یا دیگر شبکه های اجتماعی کسب و کارتان از کاربران خواستار دنبال کردن حساب کاربریتان در اینستاگرام شوید.  کاربران را تبلیغات صفحه اینستاگرامترغیب به دنبال کردن کنید و همینطور یک خدمات انحصاری در اینستاگرام داشته باشید و در سایت از این خدمات رونمایی کنید تا باعث افزایش هرچه بیشتر دنبال کنندگان شود  به عنوان مثال در وبسایتتان یک بنر برای اینستاگرام اختصاص  دهید و بیان کنید که کوپن های تخفیف محصولات فقط در اینستاگرام قرار داده میشوند.
یکی دیگر از روش های تبلیغات خرید فالور است که اصلا پیشنهاد نمیشود. دنبال کنندگانی که به فروش میرسند تعداد بسیار بالایی فیک هستند و یا به عبارتی دیگر فعالیتی ندارند و به این دقت داشته باشید که کاربر فیک از وبسایت شما خرید نمیکند! اگر میخواهید بازخورد بهتری از تبلیغات بگیرید بهتر است به تبلیغ حساب کاربریتان در صفحاتی که دنبال کنندگان بالایی دارند اقدام کنید و دقت کنید که دنبال کنندگان ان پیج نیز فیک نباشد.

اعتماد سازی برای  دنبال کنندگان

اولین نکته این است که حتما از تصاویر با کیفیت استفاده کنید که به کاربر حس با کیفیت بودن فعالیت هایتان نیز به کاربر القا شود و اموزش در بازاریابی با اینستاگرامحس اسپم بودن باعث میشود که دنبال کنندگانتان به شدت افت کند. تصاویر نوشته با کیفیت گزینه مناسبی برای معرفی خدماتتان است.
نکته دوم این است که برای اعتماد سازی از اموزش استفاده کنید. اگر کار شما اموزش نیست و به عنوان مثال کار شما تعمیر چرخ خیاطی میباشد در پاسخ باید بگویم که میتوانید نکاتی را در نگهداری از چرخ خیاطی به صورت عکس نوشته زیبا در صفحه اینستاگرامتان منتشر کنید  که این کار باعث افزایش اعتماد سازی کاربر و افزایش فروش میشود.

استفاده از اصول بازاریابی محتوا در اینستاگرام

تولید محتوای بدون هدف بی شک وقت تلف کردن است و باعث رشد کسب و کار شما که نمیشود  و علاوه بر این باعث افت کسب و کاراصول بازاریابی محتوا در اینستاگرام شما میشود! ابتدا مخطابان کسب و کار خودرا شناسایی کنید به عنوان مثال اگر شما چرخ خیاطی تعمیر میکنید مخاطبین شما بانوان خانه دار هستند  و در باید طوری محتوا تولید کنید که بانوان خانه دار از طریق محتوای که تولید میکنید شما را بیابند. سپس باید اموزش دهید و در مرحله اخر خدماتتان را معرفی کنید. در معرفی خدماتتان حوصله به خرج دهید و همینطور با دقت این کار را انجام دهید تا تاثیر بسیار بالایی در کاربرانتان ایجاد شود. در رابطه با اینستاگرام ویدیو برای معرفی خدمات بسیار مناسب میباشد.

منبع پیکس لرن

توصیه میکنیم این مطالب را هم حتما بخوانیدتا کنون دیدگاهی ارسال نشده است،

1 دقیقه وقت دارید؟

با باشگاه وردپرس آشنا شوید
دیدن این ویدئو فقط یک دقیقه زمان شما را می گیرد

لطفا نام و ایمیل خود را وارد کنید

تا این آموزش ارزشمند همین الان برایتان ایمیل شود
فیلم آموزشی را همین الان برایم ایمیل کن
close-link

لطفا نام و ایمیل خود را وارد کنید

تا این آموزش ارزشمند همین الان برایتان ایمیل شود
فیلم آموزشی را همین الان برایم ایمیل کن
close-link

برای دانلود ماهنامه لطفا فرم زیر را تکمیل کنید
 
دانلود ماهنامه باشگاه وردپرس
close-link