مشکلات وردپرس که مبتدیان دچار آن میشوند | بخش دوم

مشکلات وردپرس که مبتدیان دچار آن هستند.

در این مقاله به ادامه مقاله مشکلات وردپرس میپردازیم. با ما همراه باشید.

نحوه نصب افزونه در وردپرس

نصب پلاگین از خوردن اب هم اسانتر است. بروید به بخش افزونه ها > افزودن
سپس  میتوانید به دو روش پلاگین را نصب کنید. 1- جستجو کنید و روی نصب و سپس فعال کردن کلیک کنید. -2 فایل افزونه را دانلود کنید و اپلود کنید و روی نصب کلیک کنید.

لوگو سایت را چگونه تغییر دهم؟

بستگی به قالب شما دارد . ممکن است یک بخش جداگانه برای تغییر وجود داشته باشد . اما به طور کلی به بخش نمایش > سفارشی سازی بروید. در این بخش به صورت زنده هد را میبینید که میتوانید لوگو تجاریتان را در ان قرار دهید.

نحوه تغییر منو در وردپرس

منوی وردپرس یک راهنما برای دسترسی به پست های شما و یا محصولات شماست. که براساس دسته بندی و یا برچسب ها فیلتر میشوند.
برای تغییر منو ببه بخش نمایش > فهرست ها بروید.

روش ساخت فهرست در وردپرس :

اگر تا به حال فهرستی نساخته اید روی لینک ” فهرست بسازید ” کلیک کنید تا یک فهرست ایجاد شود. و اگر قبلا ایجاد کردید ان را انتخاب کنید و روی گزینش کلیک کنید تا بتوانید محتویات ان را ببینید و تغییر دهید. و اگر تا به حال نساخته اید در صفحه ای که باز شده است یک نام برای فهرستتان انتخاب کنید و روی ایجادفهرست کلیک کنید.
پس از ایجاد بهرست  به بخش ویرایش ان هدایت میشود. در این بخش میتوانید لینک های جدیدی به فهرستی که ایجاد کردید اضافه کنید. امکانات بسیار زیادی مانند اینکه تایین میکنید برگه هایی که در اینده اضافه میکنید به صورت خودکار لیست شوند یا نه. و میتوانید دسته بندی ایجاد کنید و …

چگونه میتوان ویجت به سایدبار اضافه کرد؟

محتوای ساید بار هارا ویجت ها تشکیل میدهند. برای تغییر و سفارشی سازی ویجت ها به بخش داشبود بروید و سپس به بخش نمایش > ابزارک ها بروید.  در این بخش ویجت های مختلفی را میبینید که میتوانید با کشیدن و رها کردن و یا با حذف و اضافه کردن ساید بار را سفارشی سازی کنید.

چگونه میتوانیم فوتر را سفارشی سازی کنیم؟

بستگی به قالب شما دارد . ممکن است از کاستومایزرسفارشی ساز فوتر در مشکلات وردپرس مخصوص برای اینکار استفاده کند و یا از طریق ابزارک ها. ما پیشنهاد میکنیم راهنمای قالب را مطالعه کنید

ولی در اکثر مواقع مانند ساید بار ها محتوای فوتر نیز با ابزارک ها تشکیل میشود. به احتمال زیاد با مراجعه به بخش نمایش > ابزارک ها > فوتر   شروع به شخصی سازی فوتر وبسایتتان کنید.

چگونه پسورد را تغییر دهیم؟

ممکن است به هر دلیلی , امنیت وردپرس و… بخواهید پسوردتان را تغییر دهید. اگر شما وارد پنل مدیریت شدید، با کلیک بر روی نام کاربری خود در نوار ابزار که نام شما مشخص است میتوانید به راحتی پسووردتان را تغییر دهید. این مسیر را دنبال کنید کاربر > ویرایش شناسنامه. سپس در این بخش رمز خود را عوض کنید. 
اگر نتوانستید وارد داشبورد مدیریتی شوید  و رمز خودرا گم کرده اید در بخش لاگین روی “فراموشی رمز عبور ” کلیک کنید. سپس ایمیل خودرا وارد کنید تا رمز جدید به ایمیلتان ارسال شود. اگر این دو روش نیز نتوانست مشکل شمارا حل کند از طریق MYSQL اینکار را انجام دهید.

چگونه مقاله ام را در وردپرس منتشر کنم؟

برای انتشار پست ابتدا وارد داشبود مدیریتی شوید و در بخش نوشته ها روی افزودن نوشته کلیک کنید. سپس صفحه ای برای شما باز میشود که میتوانید محتوایتان را اضافه و ویرایش کنید.  در این بخش میتوانید تصویر اضافه کنید , به متنتان ویژگی اضافه کنید و… و سپس روی انتشار کلیک کنید.

 چگونه   به نوشته یک تصویر شاخص اضافه کنیم؟

هر مقاله یک تصویر شاخص دارد که در صفحه اصلی و یا صفحات وبلاگ به نمایش می اید. در هنگام نوشتن یک بخش وجود دارد با اسم تصویر شاخص که با کلیک کردن روی ان میتوانید تصویرتان را اضافه کنید و یک تصویر برای مقاله تان ثبت کنید.  با توجه به نوع قالبتان ممکن است تصویری که وارد میکنید به صورت اتومات اگر بزرگ باشد کراپ شود. در غیر این صورت اگر با اضافه کردن تصویر وبسایتتان به مشکل خورد راهنمای قالبتان را بررسی کنید تا از اندازه تصاویر شاخص با خبر شوید و به صورت دستی تصاویر را برش دهید و سپس ان را اپلود کنید.

چگونه یک دسته بندی و برچسب به مقاله اضافه کنم؟

برای انتخاب دسته بندی در بخش دسته ها روی تیک دسته مورد نظر را بزنید. اگر هنوز دسته بندی اضافه نکرده اید روی افزودن دسته تازه کلیک کنید.  برای اضافه کردن برچسب به بخش برچسب ها در نوار سمت راست برچسبتان را اضافه کنید و روی افزودن کلیک کنید.
توجه داشته باشید که برای بهینه سازی سئو  بهتر است از دسته بندی و تگ های مرتبط استفاده کنید و زیاده روی نکنید در انتخاب دسته بندی  و برچسب ها.

چگونه ویدیو یا پادکست به نوشته اضافه کنیم؟

چندین راه برای اضافه کردن ویدیو و یا پادکست وجود دارد.افزودن ویدیو در مشکلات وردپرس اولین راه این است که اگر ان را در شبکه اجتماعی ( شبکه اجتماعی که وردپرس از ان پشتیبان میکند یوتیوب , sondcloud , vimeo و.. )  منتشر کرده اید لینک ان را قرار دهید. و اگر اینطور نیست در بخش رسانه  ها ویدیو و یا فایل صوتی خودرا اضافه کنید و در محتوا قرار دهید.

 چگونه گالری تصاویر را به پست وردپرس اضافه کنیم؟

برای اضافه کردن گالری به بخش رسانه ها > افزودن رسانه مراجعه کنید. سپس روی گزینه افزودن مدیا کلیک کنید و انتخاب گالری را بزنید.  و سپس تصویر خودرا انتخاب کنید و ایجادگالری را بزنید. روش دیگری برای اینکار وجود دارد با این شرط که قالبی که روی وبسایت شما نصب دارای تم اپشن باشد. پیشنهاد ما این است ابتدا راهنمای قالب را مطالعه کنید سپس بر اساس دستور العمل های ما پیش بروید.

چگونه یک برگه در وردپرس ایجاد کنیم؟

بعد از ورود به بخش داشبود وردپرس , مسیر زیر را دنبال کنید. برگه ها > افزودن برگه.
سپس صفحه ای باز میشود که میتوانید محتوایتان را در ان قرار دهید.

 

Sample plugin to test LicenseBox is active, Thank you for purchasing.

توصیه میکنیم این مطالب را هم حتما بخوانیدتا کنون دیدگاهی ارسال نشده است،

1 دقیقه وقت دارید؟

با باشگاه وردپرس آشنا شوید
دیدن این ویدئو فقط یک دقیقه زمان شما را می گیرد

لطفا نام و ایمیل خود را وارد کنید

تا این آموزش ارزشمند همین الان برایتان ایمیل شود
فیلم آموزشی را همین الان برایم ایمیل کن
close-link

لطفا نام و ایمیل خود را وارد کنید

تا این آموزش ارزشمند همین الان برایتان ایمیل شود
فیلم آموزشی را همین الان برایم ایمیل کن
close-link

برای دانلود ماهنامه لطفا فرم زیر را تکمیل کنید
 
دانلود ماهنامه باشگاه وردپرس
close-link