چگونه بک لینک های اسپم  و بی کفیت را حذف یا disavow کنیم؟

از بین بردن بک لینک های اسپم وبسایت

Disavow  یک ابزار که توسط خود گوگل طراحی شده است به حذف بک لینک های بی کیفیت میپردازد!

حالا چرا حذف بک لینک ؟ در واقع وقتی وبسایت شما بک لینکی دریافت میکند گوگل  از اعتبار وبسایت مبدا کم و به وبسایت مقصد 

منتقل کند. گوگل بر اساس فاکتور هایی که بیش از 200 فاکتور است اعتبار صفحات را بررسی میکند و درواقع وقتی شما بک لینکی دریافت میکنید , وبسایت مبدا روی وبسایت مقصد که وبسایت شما باشد تاثیر مثبت یا منفی میتواند بگذارد. لینک های اسپم و بی کیفیت میتواند به کلی وبسایت شمارا نابود و از صفحات نتایج به کلی خارج  سازد!

گوگل بیش از همیشه سعی میکند که به صورت خودکار فعالیت های  سایت های دیگر بر وبسایت شما تاثیر منفی نگذارد و اما همیشه چنین نیست!
رقیب های بی رحم میتوانند با خرید بیش از 2 میلیون بک لینک و لینک دادن ان به سایت شما که قیمت بسیار ارزانی هم دارد و بعد از برداشتن لینک ها از وبسایت شما,  گوگل وبسایت شمارا یک وبسایت اسپم شناسایی میکند و از نتایج خارج خواهید شد! به اصطلاح دچار پنالتی میشوید که در چنین مواردی برگشتن به حالت عادی سایت به سختی میتواند امکان پذیر باشد!

پس چاره چیست؟ بهترین راه شناسایی لینک ها و اقدام به disavow  کردن یا حذف بک لینک هاست. وقتی شما لینکی اسپم یا بی کیفیت را مشاهده میکنید که یک سئوی منفی به حساب میاید میتواند ان را disavow  کنید. Disavow  یک ابزار که توسط گوگل طراحی شده است میتوانید با ان به گوگل بفهمانید که شما نمیخواهید چنین بک لینکی داشته باشید. گوگل بعد از disavow  کردن لینک ها تاثیر ان هارا برای وبسایت شما محاسبه نمی کند.

البته باید برای استفاده از این ابزار باید بسیار با احتیاط عمل کنید! چون در صورت حذف بک لینک های با کیفیت که تاثیر مفیدی در وبسایت شما دارند باز هم وبسایت شما پنالتی میشود و وبسایت شما جایگاهش را در تمام صفحات نتایج جستجو از دست خواهد داد.

 

ابزار disavow کردن لینک در گوگل

شناسایی بک لینک های بی کیفیت

شناسایی بک لینک های بی کیفیت کار ساده ای نیست. اگر اینکار به صورت هوشمندانه انجام نشود میتواند منجر به سئوی منفی و در نهایت پنالتی شود. اما بک لینک های اسپم و بدرد نخور مشخصاتی دارند. مانند اینکه با زبان وبسایت شما متفاوت باشد یا همینطور حوزه فعالیت متفاوتی داشته باشد. اما بعد از شناسایی کردن این موارد میتوانید اطلاعاتی از دامین و صفحه ای که به شما لینک داده است دریافت کنید. میتوانید میزان اعتبار دامین  یا همان  (دامین اتوریتی ) و  میزان اعتبار صفحه یا همان ( پیج اتوریتی ) صفحه مبدا که به شما لینک داده است را بسنجید و بررسی کنید اگر میزان اعتبار صفحه ای که از وبسایت شما پایین تر بود و یا میزان اعتبار دامین وبسایت از اعتبار بسیار کمتری برخوردار بود ان لینک هارا در لیست سیاه جهت disavow   قرار دهید.

سایت moz.com  علاوه بر اموزش هایی جامعی که در حوزه سئو در اختیار کاربرانش قرار میدهد ابزاری را طراحی کرده است که بر اساس فاکتور هایی که خود سایت moz  مشخص کرده است  , میزان اعتبار صفحه و میزان اعتبار دامین را که مجموع امتیاز یا اعتبار های صفحات دیگر سایت میباشد را جهت بررسی در اختیار شما قرار میدهد.

ابتدا برای استفاده از این ابزار وارد سایت moz.com  شوید.  در بخش بالا سمت چپ روی گزینه free SEO tools  کلیک کنید. در صفحه جدید باز شده روی open site explorer  کلیک کنید.

شناسایی بک لینک های بی کیفیت

بعد از کلیک در گزینه open site explorer   یک باکسی را مشاهده میکنید که باید دامین هدف را وارد کنید. بعد از وارد کردن دامین هدف بسیاری از اطلاعات نظیر پیج اتوریتی ,  دامین اتوریتی  و … در اختیار شما قرار میدهد.

وارد کردن دامین هدف در open site explorer

همانطور که در بالا گفتیم بعد از وارد کردن ادرس سایت تارگت یا ادرس صفحه ای از سایت که به شما لینک داده شده است اطلاعاتی را در اختیار شما قرار میدهد.
همانطور که مشاهده میکنید در یک بخش پیج اتوریتی و دامین اتوریتی  و.. نمایش میدهد. این اعداد هر چقدر به عدد 100 که عدد نهایی است نزدیک تر باشد از امتیازارت بهتری برخوردار هستید.
فقط وبسایت های بسیار بزرگ امتیازات بالایی نظیر 50 به بالا دارند و در ایران معمولا این امتیازات از 70 بالاتر نمیرود.
شما میتوانید با بررسی زبان وبسایت لینک داده شده , حوزه فعالیت ,  و همینطور میزان اعتبارات سایت بررسی کنید که ایا این دامین تاثیر خوبی در وبسایت شما دارد یا خیر.
اسپم اسکور به معنای نزدیک بودن سایت به اسپم است اگر عدد بالایی برای یک وبسایتی دیدید میتوانید ان را در لیست disavow  قرار دهید.
 باز هم تاکید میکنم که در شناسایی بک لینک های بی کیفیت بسیار احتیاط کنید.

Disavow  کردن یا حذف بک لینک ها با ابزار Disavow tool  گوگل

بعد از شناسایی کردن نوبت به حذف بک لینک ها میرسد.!

ابتدا وارد اکانت گوگل وبمستر شوید و بعد از انتخاب وبسایت از منوی کناری گزینه search traffic   کلیک و سپس روی links your site  کلیک کنید. در زیر عبارت who links most  بر روی عبارت More  کلیک کنید.
بعد جهت دانلود لینک ها روی download more smaple links   کلیک کنید.  بعد از انجام این مراحل شما لیستی از بک لینک هارا در فایل csv  خواهید داشت.

دانلود بک لینک از disavow tool

سپس شما باید لینک های اسپم را شناسایی کنید. بعد از شناسایی باید تمام لینک هارا در یک فایل txt   با encoding UTF-8  ذخیره کنید.
توجه کنید که در هر خط باید یک لینک قرار دهید. و همینطور اگر میخواهید یک دامین را به طور کامل Disavow  کنید باید از پیشوند Domain :   استفاده کنید.
همینطور برای قرار دادن توضیحات برای  بک لینک میتوانید  از علامت هشتگ (#) استفاده کنید و در جلوی ان توضیحات را قرار دهید. 
برای درک بهتر میتوانید مثال زیر را مشاهده کنید.

ذخیره کردن بک لینک های اسپم در نوت پد

بعد از اینکه فایل را با اینکدینگ UTF-8 ذخیره کردید باید ان را به گوگل بفرستید.

اپلود کردن فایل Disavow  به گوگل جهت حذف بک لینک ها

ابتدا به سایت ابزار disavow tool  مراجعه کنید. سپس وارد اکانت خود شوید و وبسایت خودرا انتخاب کنید.
روی disavow links  کلیک کنید و در بخش choose file  فایل خودرا اپلود کنید.
بعد از اپلود کردن فایل جدید جایگزین فایل قبلی میشود.
توجه داشته باشید که فرایند disavow  کردن لینک مدتی طول میکشد.

اپلود بک لینک های اسپم در disavow tool

موفق باشید.

Sample plugin to test LicenseBox is active, Thank you for purchasing.

توصیه میکنیم این مطالب را هم حتما بخوانیدتا کنون دیدگاهی ارسال نشده است،

1 دقیقه وقت دارید؟

با باشگاه وردپرس آشنا شوید
دیدن این ویدئو فقط یک دقیقه زمان شما را می گیرد

لطفا نام و ایمیل خود را وارد کنید

تا این آموزش ارزشمند همین الان برایتان ایمیل شود
فیلم آموزشی را همین الان برایم ایمیل کن
close-link

لطفا نام و ایمیل خود را وارد کنید

تا این آموزش ارزشمند همین الان برایتان ایمیل شود
فیلم آموزشی را همین الان برایم ایمیل کن
close-link

برای دانلود ماهنامه لطفا فرم زیر را تکمیل کنید
 
دانلود ماهنامه باشگاه وردپرس
close-link