وردپرس , جوملا و یا دروپال؟ کدام یک بهتر است؟

آیا وردپرس از جوملا و یا دروپال بهتر است؟

در حالی که وردپرس 23 درصد از تمام وب سایت های اینترنتی راشامل میشود، اما این تنها سیستم مدیریت محتوای اپن سورس  نیست. برخی از نرم افزارهای واقعا عالی مانند جوملا و دروپال وجود هم دارد. هر سه آنها بسیار مشترک هستند، اما هر کدام جوانب مثبت و منفی خودشان را دارند .در این مقاله، ما وردپرس و جوملا ودروپال را با هم مقایسه خواهیم کرد تا بهترین نتایج را بدست آوریم.

توجه: ما WordPress.org را مقایسه می‌کنیم و نه سرویس میزبانی WordPress.com را .

چه چیزی در WordPress، Joomla و Drupal وجود دارد ؟

  • هر سه از محبوب‌ترین CMS از نظر فن‌آوری، و جامعه اشتراک زیادی دارند.
  • WordPress، Joomla، و Drupal همه نرم‌افزارهای رایگان و متن‌باز هستند.
  • هر سه آن‌ها در درجه اول در PHP نوشته شده‌اند.
  • آن‌ها همگی از MySQL به عنوان سیستم مدیریت پایگاه‌داده خود پشتیبانی می‌کنند. WordPress تنها از MySQL پشتیبانی می‌کند، در حالی که Joomla و Drupal از دیگر سیستم‌های مدیریت پایگاه‌داده پشتیبانی می‌کنند.
  • هر سه آن‌ها از تم‌ها و الگوهایی برای شخصی سازی، وماژول ها ، یا extensions برای گسترش امکانات  استفاده می‌کنند.
  • هر سه  انها به عنوان یک سیستم مدیریت محتوا متن باز , جامعه محور هستند

در حالی که شباهت‌های زیادی وجود دارد، آن‌ها در بسیاری از جنبه‌ها متفاوت هستند. آن‌ها سیاست‌های متفاوتی در مورد آنچه که در نرم‌افزار اصلی وجود دارد، نحوه مدیریت الگوها ، نحوه برخورد با امنیت و غیره دارند. این تفاوت‌ها تاثیر بزرگی بر کاربران و نحوه ایجاد وب سایت‌های خود دارند.

پس از آن، بیایید نگاهی به این بیندازیم که WordPress، Joomla و Drupal چطور با هم مقایسه می‌شوند.

سهولت استفاده و ساده برای مبتدیان

اکثر افرادی که وب سایت شان را ایجاد می‌کنند ، توسعه دهندگان وب، طراحان، یا برنامه نویسان نیستند. آن‌ها به طور متوسط کاربرانی هستند که فقط می‌خواهند یک وب سایت بسازند. سهولت استفاده مهم‌ترین عامل برای اکثر کاربران است.

وردپرس

WordPress با یک نصب پنج دقیقه‌ای مشهور است. اغلب ارائه کنندگان میزبان WordPress نیز یک گزینه کلیک روی WordPress را پیشنهاد می‌کنند. این کار باعث می‌شود تا یک کاربر جدید در عرض چند دقیقه یک بلاگ WordPress را راه‌اندازی کند.

تجربه کاربر پس از نصب WordPress بهتر از Joomla یا Drupal است. کاربر یک رابط کاربری ساده را با منوها و پست‌ها، صفحات، یا شروع کردن ظاهر و تم‌ها داشته باشد.

جوملا

نصب Joomla ممکن است مانند WordPress سریع باشد، اما گام‌های مشابهی نیز دارد. علاوه بر آن ، بسیاری از ارایه دهندگان میزبانی مشترک پیشنهاد می‌کنند برای نصب جوملا از بسته های نصب سریع استفاده کنید.کنترل پنل جوملا

 

بعد از نصب، کاربری روی یک صفحه کنترل قرار می‌گیرد. فهرست‌های خیلی زیادی برای کلیک کردن و سفارشی کردن سایت تان وجود دارد. طرفداران Joomla می‌گویند که این به این دلیل است که Joomla قدرتمندتر از WordPress است، اما ما فکر می‌کنیم که برای یک مبتدی به نوعی ترسناک است.

دروپال

نصب Drupal مشابه Joomla و WordPress است. به سادگی این بسته را دانلود کرده و آپلود کنید و اسکریپت نصب را اجرا کنید.

کنترل پنل دروپال

Drupal همچنین توزیع را پیشنهاد می‌دهد. اینها بسته‌های Drupal بسته‌بندی‌شده با ماژول ها و پیکربندی برای ایجاد نوع خاصی از وب سایت‌ها هستند.

تجربه نوشتن پست برای مبتدی‌ها کمی پیچیده است. کاربران در تشخیص این که چگونه چیزها را در محل خود تغییر دهند ، به مشکل خواهند خورد.Drupal این مساله را بسیار روشن می‌کند که چطور محتوا را اضافه کند، اما تغییر ظاهر و اضافه کردن عناصر غیر محتوا چندان واضح نیست.

برنده: WordPress

تم ها و افزونه ها در سیستم مدیریت محتوا های دروپال و جوملا و وردپرس

هر سه این CMS محبوب با تم ها و پلاگین ها / ماژول ها به عنوان راهی برای گسترش ویژگی ها و ظاهر نرم افزار می آیند.

وردپرس

WordPress به کاربران این اجازه را می‌دهد تا ظاهر سایت خود را با استفاده از تم تغییر دهند. WordPress تنها چند تم default دارد که پیش از نصب نصب شده‌است. در هر زمان، می‌توانید روی دکمه اضافه کردن قالب جدیداز کنترل پنل خود کلیک کرده  و تم های بیشتری را از مخزن تم WordPress.org  نصب کنید.

قالب وردپرس

به غیر از تم های رایگان، شما بسیاری از تم های پولی WordPress را پیدا خواهید کرد که توسط فروشگاه‌های تم  مانند StudioPress، Themify، یا ThemeLab  توسعه داده می‌شوند. این‌ها  تم ها پولی است و پشتیبانی دارند.

قدرت واقعی WordPress در پلاگین ها نهفته‌است. بیش از ۳۸،۰۰۰ پلاگین موجود رایگان در مخزن پلاگین  WordPress موجود است. همچنین می‌توانید پلاگین های  ویژه را بخرید که با پشتیبانی پرداخت‌شده توسط سازندگان پلاگین تامین می‌شوند. 

Joomla

همانند WordPress نیز ، Joomla نیز با الگوها و extensions همراه می‌شود. ضمیمه‌های بزرگی در مورد هر چیزی از ایجاد یک فروشگاه تجارت الکترونیک برای مدیریت ایمیل وجود دارد.

با این حال، مقدار این قالب ها و افزونه ها به اندازه وردپرس زیاد نیست. این برای پیدا کردن قالب دلخواه کمی دشوار است.

نصب افزونه در جوملا

به طور پیش فرض جوملا ویژگی ای ندارد که کاربران را قادر به جستجو و نصب پسوند ها یا قالب ها از ناحیه کاربری کند. یک برنامه افزودنی وجود دارد که به شما اجازه می دهداین هارا نصب کنید . اما برای قالب ها، کاربران هنوز مجبور به جستجو در قالب های دستی هستند و سپس آنها را با اضافه کردن URL خود آنها را نصب کنید.

Drupal

دروپال همان موضوع را با در دسترس بودن تم ها و ماژول ها دارد. کاربران باید سایت خود را ترک کنند، وماژول ها و تم مورد نظر خود را جستجو کنند، سپس URL پرونده فایل پروژه را پیدا کنند. در نهایت می توانند URL را در صفحه ماژول ها یا تم ها وارد و نصب کنند.

نصب افزونه در دروپال

با این حال، مقدار کلی ماژول ها در مقایسه با وردپرس بسیار کم است.

برنده: وردپرس.

 

گزینه های پشتیبانی  در سیستم مدیریت محتوا های جوملا و وردپرس و دروپال

در دسترس بودن گزینه های کمک و پشتیبانی برای کاربران مبتدی بسیار مهم است. مطمئنا هنگام مواجهه با یک نرم افزار جدید، موانعی وجود دارد که یک مبتدی را سردرگم میکند.

WordPress

وردپرس دارای یک جامعه قوی از کاربران است. شما می توانید وردپرس را در انجمن های پشتیبانی رسمی، اسناد، پی دی اف های اموزشی، کدکس، کانال های  تلگرامی و تقریبا هر انجمن اینترنتی در مورد طراحی و توسعه وب پیدا کنید.

منبع اموزش وردپرس

سایت هایی مانند باشگاه وردپرس وجود دارد که حاوی صدها آموزش، آموزش های ویدئویی و مقالات برای کاربران مبتدی سطح وردپرس است. راه های زیادی برای درخواست پشتیبانی رایگان WordPress وجود دارد .

به استثنای گزینه های پشتیبانی رایگان، راه هایی برای دریافت پشتیبانی از وردپرس نیز وجود دارد. سیستم عامل های آنلاین مانند Upwork، Fiverr، و Elance که در آن شما می توانید متخصصان وردپرس را از سراسر جهان استخدام کنید تا به سرعت با جواب مشکلات خود رابگیرید.با توجه به محبوبیت بسیار زیاد وردپرس، پیدا کردن توسعه دهندگان وردپرس آسان و مقرون به صرفه برای کسب و کارهای کوچک و افراد است.

Joomla

جوملا، درست مانند WordPress، دارای یک انجمن بزرگ و بسیار مفید است. یک مستندات گسترده در وب سایت جوملا وجود دارد که یک منبع با ارزش برای مبتدیان است. برای پشتیبانی بیشتر تعاملی، کاربران می توانند به انجمن ها، لیست های پستی، چت روم و غیره بپیوندند.

برخلاف WordPress، یافتن متخصص مقرون‌به‌صرفه برای Joomla بسیار  دشوار است استخدام یک توسعه دهنده یا متخصص برای توسعه Joomla، عیب‌یابی و یا کمک می‌تواند هزینه‌ای بیشتر از WordPressداشته باشد .

Joomla support

Drupal

Drupal انجمن بسیار فعالی از طرفداران و کاربران دارد. شما همه گزینه‌های پشتیبانی انجمن برای Drupalدرست مانند WordPress و Joomla را پیدا خواهید کرد. اسناد و مدارک گسترده، پشتیبانی، فهرست‌هایپستی، گروه‌های کاربران، irc chatrooms وجود دارد. همه مکان‌های خوبی برای گرفتن مشاوره و کمک رایگان هستند.

دروپال تلاش می کند تا کاربران را به توسعه دهندگان و شرکت های ارائه دهنده خدمات حرفه ای دروپال متصل کند. شما ممکن است آنها را در بازار های دروپال پیدا کنید.

برنده: وردپرس

 

بومی سازی و چند زبانه کردن در سیستم مدیریت محتوای وردپرس و جوملا و دروپال

درصد زیادی از وب سایت های ایجاد شده در هر روز، سایت های غیر انگلیسی و چند زبانه هستند. این احتمال بسیار زیاد است که بسیاری از مبتدیان به دنبال یک سیستم مدیریت محتوا هستند که بتوانند چندین زبان را اداره کنند یا دارای پشتیبانی محلی و زبان های مختلف باشند.

وردپرس

Switching language in WordPress

وردپرس کار بسیار خوبی در ارائه یک پلتفرم خوب برای ساختن یک سایت چند زبانه ای می کند. این چند زبان را پشتیبانی نمی کند، اما برخی از پلاگین های بسیار عالی وجود دارد که به شما امکان می دهد تا به آسانی یک سایت چند زبانه وردپرس ایجاد کنید.

وردپرس در بیش از 53 زبان در دسترس است. زبان های جدید را می توان با یک کلیک از منطقه مدیریت وردپرس نصب کرد.

بیشتر تم ها و پلاگین های محبوب نیز در چندین زبان در دسترس هستند. توسعه دهندگان تم و افزونه به طور فعال به دنبال کمک به ترجمه بسته های خود به زبان های دیگر هستند.

تمام این تلاش های  وردپرس یک پلتفرم عالی برای ایجاد یک وب سایت غیر انگلیسی یا چند زبانه است.

جوملا

جوملا از قابلیت جعبه برای اداره یک وب سایت چند زبانه بدون نصب هر پسوند بیرون می آید. به سادگی به مدیر زبان بروید، یک زبان محتوا را اضافه کنید و محتوای وب چندگانه خود را ایجاد کنید.

Joomla Multilingual

ترجمه ها نیز برای رابط کاربری در بسیاری از زبان ها در دسترس هستند و می توانند به راحتی از منطقه مدیریت نصب شوند.

دروپال

دروپال دارای پشتیبانی داخلی برای اداره سایت های غیر انگلیسی و چند زبانه است. شما نیاز دارید که ماژول های ترجمه محتوا و محتوا را فعال کنید. پس از آن شما می توانید زبان های رابط سایت و سایت را از بخش تنظیمات دروپال اضافه کنید.

برنده: هر سه

امنیت در جوملا و وردپرس و دروپال

امنیت در هنگام انتخاب CMS برای وب سایت شما بسیار مهم است. تقریبا هر وب سایت در اینترنت آسیب پذیر به تهدیدات امنیتی است.

وردپرس

به عنوان محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا در جهان، وب سایت های مبتنی بر وردپرس اغلب توسط هکرها هدف قرار می گیرند. با این حال، وردپرس بر اساس یک کد بسیار امن ساخته شده است، و آن را به آسیب پذیری امنیتی بسیار سریع پاسخ می دهد. وردپرس همچنین یک مکانیزم خودکار به روز رسانی دارد که به وبسایت های وردپرس اجازه می دهد تا به طور خودکار زمانی که یک پچ امنیتی جدید وجود دارد به روز شود.

همچنین یک مکانیزم داخلی برای نشان دادن به روز رسانی برای تم ها و پلاگین های WordPress وجود دارد. این به تم ها و توسعه دهندگان پلاگین اجازه می دهد تا به سرعت به هر گونه آسیب پذیری امنیتی پاسخ دهند.

جوملا

جوملا بسیار شبیه به وردپرس است وقتی که به امنیت می رسد. آنها به طور جدی به هر آسیب پذیری امنیتی پاسخ می دهند و بسیار سریع آن را پچ می کنند. با این حال، حفظ یک وب سایت و نصب به روز رسانی هنوز به دست  کاربر است.

افزونه های موجود برای پشتیبان گیری سایت جوملا وجود دارد. شما همچنین می توانید امنیت سایت جوملا خود را با پیروی از بهترین شیوه های وردپرس نیز تقویت کنید.

دروپال

دروپال یک رویکرد بسیار جدی برای امنیت دارد. آنها کشف و ضبط می شوند آسیب پذیری های امنیتی را در سایت خود منتشر می کنند. یک درک وجود دارد که دروپال امن تر است، زیرا شما درباره سایت های دروپال هک نمی شنوید،

 

برنده: هرسه استانداردهای امنیتی مناسب را دنبال می کنند.

 

نتیجه:

دروپال، جوملا و وردپرس همه سیستم های مدیریت محتوای فوق العاده هستند. وردپرس سیستم مناسب برای مبتدیان
دروپال و جوملا با بسیاری از ویژگی های ساخته شده در بیشتر از وردپرس آمده است. با این حال، وردپرس به راحتی از آن استفاده می کند، انجمن های بزرگ، پلاگین ها و تم ها. ما احساس می کنیم که بیشتر کاربرانی که به برنامه نویسی تسلط ندارند با کار با وردپرس را به جوملا و دروپال ترجیح میدهند

برنده جامع: وردپرس

ما امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند تا بهترین cms  را انتخاب کنید.

 

Sample plugin to test LicenseBox is active, Thank you for purchasing.

توصیه میکنیم این مطالب را هم حتما بخوانیدتا کنون دیدگاهی ارسال نشده است،

1 دقیقه وقت دارید؟

با باشگاه وردپرس آشنا شوید
دیدن این ویدئو فقط یک دقیقه زمان شما را می گیرد

لطفا نام و ایمیل خود را وارد کنید

تا این آموزش ارزشمند همین الان برایتان ایمیل شود
فیلم آموزشی را همین الان برایم ایمیل کن
close-link

لطفا نام و ایمیل خود را وارد کنید

تا این آموزش ارزشمند همین الان برایتان ایمیل شود
فیلم آموزشی را همین الان برایم ایمیل کن
close-link

برای دانلود ماهنامه لطفا فرم زیر را تکمیل کنید
 
دانلود ماهنامه باشگاه وردپرس
close-link