راهنمایی برای رفع خطا وردپرس( گام به گام )

سلام به همراهان همیشگی وب سایت باشگاه وردپرس

آیا شما با خطای رایج در سایت وردپرس مواجه شده اید؟

آیا شما می خواهید این خطا را برطرف کنید؟

در این مقاله به شما آموزش خواهیم داد چگونه گام به گام خطا را برطرف کنید.

1. ایجاد یک پشتیبان کامل از سایت وردپرس

اولین چیزی که شما باید انجام دهید این است که یک پشتیبانی کامل از سایت وردپرس ایجاد کنید. اگر شما دسترسی به مدیریت سایت خود ندارید باید بطور دستی پشتیبان از فایل ها ایجاد کنید. پشتیبان گیری کمک می کند تا زمانی که  خطایی رخ داد به راحتی از آن استفاده کنید. پشتیبان گیری اولین کار در برابر هک و تهدیدات امنیتی و از دست دادن داده است.

1

2- غیرفعال کردن نصب همه ی افزونه ها در وب سایت شما

بسیاری از خطاها توسط پلاگین های متضاد با یکدیگر در هسته ی وردپرس ایجاد می شود. غیرفعال کردن تمام پلاگین های فعال در وردپرس به احتمال زیاد مشکل را حل می کند. یا شما می توانید با فعال کردن یک به یک پلاگین ها متوجه شوید مشکل از کدام پلاگین بوده است.

deactivateplugins

اولین کاری که شما باید انجام دهید انتخاب پلاگین ها سپس  ‘Deactivate’  را از منوی ‘Bulk Actions’  انتخاب کنید. روی دکمه ی Apply کلیک کنید تا افزونه ها غیرفعال شود.اگر شما به بخش مدیریت دسترسی نداشته باشید نیاز به استفاده از FTP و یا phpMyAdmin برای غیر فعال کردن همه پلاگین ها می باشد.وب سایت شما به سادگی با-ftp-clients ارتباط برقرار می کند.

به پوشه ی wp-content بروید و پوشه ی  “plugin.deactivate” را تغییر نام دهید.

2

3.تغییر پوسته پیش فرض وردپرس

گاهی اوقات پوسته ی وردپرس  می تواند مسائل را در سایت شما ایجاد کند.شما می توانید علت را با تعویض پوسته ی مثلا” 26 یا 25 حل کنید. به قسمت و صفحه ی Themes page رفته و دکمه ی  next را برای پوسته وردپرس فعال کنید.

3

اگر شما به بخش مدیریت وردپرس دسترسی ندارید نیاز به استفاده از FTP برای تغییر پوسته دارید.با استفاده از یک سرویس گیرنده FTP وب سایت خود را متصل کنید. سپس به  پوشه ی /wp-content/themes/ بروید.

پوسته فعال الان را در دسکتاب تان به عنوان پشتیبان دانلود کنید. بعد از آن نیاز است تمام پوسته ها را به جز پوسته ی پیش فرض وردپرس مثل 26 حذف کنید. اگر مسئله و مشکل وجود پوسته ها بوده باشد اکنون این مشکل حل شده است.

4- رفرش کردن پیوند ثابت

گاهی اوقات ساختار پیوند ثابت به روز نشده است یا به درستی پیکربندی نشده است که ممکن است نتایج غیرمنتظره ای مثل 404 errors ظاهر شود. شما به راحتی می توانید پیوندثابت را بدون تغییر دادن هر چیزی در سایت تان رفرش کنید.

به  منوی سمت چپ قسمت Settings  رفته و  Permalinks را انتخاب کنید و روی دکمه ی “Save Changes” کلیک کنید.

4

5. پشتیبان گیری و حذف فایل htaccess

یک فایل  htaccess اغلب باعث خطاهای داخلی سرور می شود. در ابتدا نیاز است وب سایت خود را با استفاده از FTP client متصل کنید. فایل htaccess در root directory قرار دارد. از آن جایی که فایل مخفی است شما نیاز به سرویس گیرنده FTP برای نشان دادن فایل های مخفی دارید. ابتدا فایل را به کامپیوترتان دانلود کنید و سپس از سرویس گیرنده ی وب حذف کنید.

شما می توانید به وب سایت وردپرس تان وارد شوید و صفحه ی Settings » Permalinks  بروید. و روی دکمه ی Save Changes کلیک کنید تا پیوند یکتا رفرش شود و فایل  htaccess برای سایت شما بازسازی شود.

6. رفع URL وردپرس سایت

URL وردپرس و  گزینه URL سایت می تواند از بخش مدیریت و صفحه ی Settings » General تنظیم شود.

5

مطمئن شوید هر دو فایل یکی هستند. اگر شما دسترسی به بخش مدیریت سایت ندارید. اگر شما به بخش مدیریت سایت دسترسی نداشته باشید شما می توانید  این آدرس ها را با استفاده از FTP  تغییر دهید.تنظیمات URL و Site URL را در پوشه ی wp-config.php  آپدیت کنید.

7. بررسی تنظیمات خواندن

اگر سایت وردپرس به تازگی ایجاد شده است توسط موتورهای جستجو ایندکس نشده است به سایت وردپرس رفته بعد صفحه ی Settings » Reading  بروید.

6

گزینه ای که با کادر قرمز رنگ نشان داده شده است انتخاب کنید . این گزینه برای زمانی است که وب سایت شما در حال آماده سازی می باشد.

8. عیب یابی مشکلات ایمیل

بسیاری از ارائه دهندگان خدمات میزبانی وردپرس، تنظیمات ایمیل را به درستی انجام نداده اند و همین باعث می شود تا کاربران تان ایمیلی از سایت وردپرسی تان دریافت نکنند. اگر شما از پلاگین فرم تماس استفاده کنید قادر نخواهید بود به خوبی ایمیل ها را دریافت کنید. شما هم چنین هر گونه اطلاعیه ی وردپرس را دریافت نخواهید کرد.

9- اسکن برای Malware و Backdoors

اگر تصور می کنید وب سایت شما با نرم افزارهای مخرب تحت تاثیر قرار می گیرد شما باید  Sucuri اسکن کنید.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد . حتما” نظرات و پیشنهادات خودتان را برای وب سایت باشگاه وردپرس ارسال کنید.

 

Sample plugin to test LicenseBox is active, Thank you for purchasing.

توصیه میکنیم این مطالب را هم حتما بخوانیدتا کنون دیدگاهی ارسال نشده است،

1 دقیقه وقت دارید؟

با باشگاه وردپرس آشنا شوید
دیدن این ویدئو فقط یک دقیقه زمان شما را می گیرد

لطفا نام و ایمیل خود را وارد کنید

تا این آموزش ارزشمند همین الان برایتان ایمیل شود
فیلم آموزشی را همین الان برایم ایمیل کن
close-link

لطفا نام و ایمیل خود را وارد کنید

تا این آموزش ارزشمند همین الان برایتان ایمیل شود
فیلم آموزشی را همین الان برایم ایمیل کن
close-link

برای دانلود ماهنامه لطفا فرم زیر را تکمیل کنید
 
دانلود ماهنامه باشگاه وردپرس
close-link