10 روش افزایش سرعت وبسایت وردپرسی | بخش دوم

افزایش سرعت وبسایت در وردپرس

در این بخش به ادامه روش های افزایش سرعت وبسایت وردپرسی میپردازیم . در مقاله قبلی به روش های کلی تری اشاره کردیم ولی  در این بخش به روش های حرفه ای تری میپردازیم که باعث افزایش چشم گیر سرعت وبسایت وردپرسی میشوند پس با ما همراه باشید.

روش ششم : فعال سازی افزونه gzip 

افزونه gzip باعث افزایش سرعت لود وبسایت میشود. این افزونه با استفاده از فشرده سازی فایل ها باعث کاهش چشم گیر ریکوئست ها میشود و شما شاهد افزایش سرعت لود وبسایتتان 

فعال سازی افزونه Gzip برای افزایش سرعت وبسایت وردپرسی

خواهید بود. gzip علاوه بر کاهش ریکوئست ها باعث کاهش حجم فایل ها و جابجایی راحت تر انها میشود  و تا به حال حتما شما هم در کامیپوتر شخصی تان فایل هایی را  با استفاده ازzip و یا rar  فشرده کرده اید. عملا gzip هم در سرور برای فایل های وبساتتان همین کار را انجام میدهد.

فعالسازی افزونه Gzip : برای فعالسازی افزونه gzip باید به فایل htaccses.  در کنترل پنل هاستتان مراجعه کنید و کد  مخصوص gzip را در ان قرار دهید.

روش هفتم :  افزایش سرعت وردپس با فعالسازی  کش 

کش به حالتی گفته میشود که بخشی از وبسایت شما که هر روز یا هر چند وقت یکبار بروز نمیشود مانند لوگو وبسایتتان در مرورگر کاربر ذخیره میشود و در دفعه بعدی که که وارد وبسایت شما میشود دیگر ان فایل دانلود نمیشود وافزونه w3 total cashe برای افزایش سرعت وردپرس فایلی که در مرورگر ذخیره شده است به نماش در می اید. به این ترتیب با کش کردن بخشی از صفحات که کمتر بروز میشوند میتوانید سرعت وبسایت خودرا چند برابر کنید. کش ها انواعی دارند اما بهترین افزونه برای کش وردپرس افزونه  w3 total cashe میباشد. 

روش هشتم :استفاده از لود تنبل برای تصاویر در وردپرس

تصاویر نقش مهمی در سنگین کردن لود سایت دارند و همینطور بخش زیادی از صفحه وبسایت را تشکیل میدهند. لیزی لود یا لود تنبل همانطور که از نامش پیداست دیر لود میشود یعنی وقتی کاربر به ان مراجعه کند تصویر لود میشود ( اسکرول کند تصویر لود میشود.) لود تنبل برای افزایش سرعت وردپرس
افزونه  یکی از بهترین افزونه ها و سازگار ترین افزونه های لود تنبل برای وردپرس میباشد. با استفاده از این متود میتوانید سرعت لود وبسایت خودرا بهبود ببخشید.

روش نهم :  حذف فایل های اضافی در پایگاه داده 

وردپرس به طور پیش فرض تمام اطلاعات را در پایگاه داده ذخیره میکند. افزایش سرعت وبسایت با بهینه سازی پایگاه دادهبه عنوان مثال بازتاب ها , فایل های موجود در زباله دادن , دیدگاه های جفنگ , دیدگاه های تایید نشده.. برگه ها و یا نوشته هایی که به طور پیش فرض ذخیره شده اند و قرار نیست منتشر شوند و…همگی در پایگاه داده دخیره میشوند. با حذف این فایل های و بهینه سازی پایگاه داده سرعت عملکرد وبسایت افزایش می یابد.

روش اخر : استفاده از افزونه افزایش سرعت وردپرس wp rocket 

افزونه wp rocket  یکی از کاربردی ترین افزونه ها و کامل ترین افزونه ها برای افزایش سرعت وردپرس میباشد.  این افزونه تمام امکانات افزایش سرعت وردپرس را در اختیار شما قرار میدهد و با مقایسه این افزونه با افزونه های مشابه به قدرت این افزونه پی خواهید برد. 
افزونه wp rocket برای افزایش سرعت وردپرس

ویژگی و امکانات افزونه wp rocket

  • کش صفحات
  • فعالسازی افزونه gzip
  • کش مرورگر
  • لود تنبل تصاویر
  • بهینه سازی فروشگاه ساز ها
  • سازگار با صفحات ریسپانسیو
  • سازگاری با کلود فلیر
  • cdn
  • لود تنبل فایل های js
  • و …

 

موفق باشید.

Sample plugin to test LicenseBox is active, Thank you for purchasing.

توصیه میکنیم این مطالب را هم حتما بخوانیدتا کنون دیدگاهی ارسال نشده است،

1 دقیقه وقت دارید؟

با باشگاه وردپرس آشنا شوید
دیدن این ویدئو فقط یک دقیقه زمان شما را می گیرد

لطفا نام و ایمیل خود را وارد کنید

تا این آموزش ارزشمند همین الان برایتان ایمیل شود
فیلم آموزشی را همین الان برایم ایمیل کن
close-link

لطفا نام و ایمیل خود را وارد کنید

تا این آموزش ارزشمند همین الان برایتان ایمیل شود
فیلم آموزشی را همین الان برایم ایمیل کن
close-link

برای دانلود ماهنامه لطفا فرم زیر را تکمیل کنید
 
دانلود ماهنامه باشگاه وردپرس
close-link