10 روش افزایش سرعت وبسایت وردپرسی | بخش اول

افزایش سرعت وبسایت وردپرس

افزایش سرعت وبسایت وردپرس یکی از مشکلات رایجی هست که در فروم ها , نظرات , و… بسیار با ان برخورد کرده ایم. وردپرس تعداد ریکوئست بالایی به سرور ارسال میکند و به خصوص اگر فروشگاه ساز ووکامرس روی وبسایت شما راه اندازی شده باشد این ریکوئست ها چندین برابر خواهد شد.
سرعت وبسایت یکی از مهم ترین فاکتور های گوگل است که برای بهینه سازی وبسایتتان برای موتور های جستجو باید سرعت عملکرد وبسایت شما بالا باشد.
در این مقاله ما قصد داریم 10 روش و متود افزایش سرعت چشم گیر برای وبسایت های وردپرسی را اموزش دهیم.

روش اول : انتخاب هاست  مخصوص  برای وردپرس

همانطور که گفتیم وردپرس تعداد درخواست زیادی به سرور میدهد و همین باعث کاهش سرعت وبسایت میشود. هاست های مخصوص وردپرس برای ریکوئست های وردپرس بهینه شده اند و شما با انتخاب هاست مخصوص وردپرس شاهد کاهش سرعت نخواهید بود .افزایش سرعت وردپرس با انتخاب هاست در انتخاب هاست دقت کنید که برای DDOS ها نیز بهینه شده باشند و سایت شما در مقابل DDOS  ها در امان باشند. اگر نمیدانید DDOS چیست به صورت خلاصه DDOS یک نوع اتک است که میلیون ها درخواست به سرور ارسال میکنند و سرور  از کار می افتد که به سئو وبسایت شما ضربه بزرگی میزند

روش سوم انتخاب درست قالب برای وبسایت وردپرسی

قالب های وردپرسی که استفاده میکنید نباید سنگین باشد. انتخاب قالب کم حجم برای افزایش سرعت وبسایت وردپرسیقالب های اماده ای که به فروش میرسند به دلیل اینکه امکانات زیادی دارند و همینطور به دلیل استفاده ماژول های زیاد سنگین هستند. در قالبی که انتخاب میکنید دقت کنید که قالب زیاد پیچیده نباشد و از عناصر زیادی استفاده نشده باشد و وبسایت به قول معروف شلوغ نباشد. قالبی را انتخاب کنید که در سادگی , زیبایی هم داشته باشد.

 

روش چهارم حذف کردن افزونه های بدون کاربرد

هر چقدر در وبسایت وردپرسی از افزونه استفاده نکرده باشید بهتر است. افزونه ها ریکوئست هایی به وردپرس میفرستند یعنی کسی که با وبسایت شما تعامل پیدا میکند یک ریکوئست به تمام افزونه ها ارسال میشود که مشخص شود که باید داده ای دریافت کند یا خیر! پس بهتر است تا حد امکان از افزونه استفاده نکنید و همچنین افزونه های اضافی و بدون کاربرد را نیز حذف کنید و یا از افزونه های مکملی استفاده کنید که امکانات چندین افزونه را در خود دارند.

روش پنجم بهینه سازی تصاویر وبسایت 

تصاویر یکی از پرحجم ترین عناصر وبسایت هستند که در کندی سایت نقش زیادی دارند.برای استفاده از تصاویر از فرمت های استفاده کنید که حجم کمتری دارند و همینطور از به اندازه مورد نظر تصاویر را برش دهید تا در سایز بزرگتر و حجم بیشتری در سایت قرار نگیرند.کاهش حجم تصاویر برای افزایش سرعت وبسایت وردپرسی
افزونه tiny png یک افزونه برای بهینه سازی تصاویر میباشد که در هنگام اپلود تصاویر در وردپرس تصاویر را بدون کمترین افت کیفیت و تا 70 درصد حجم تصاویر وبسایت را بهینه میکند.
با استفاده از tiny png و برش تصاویر میتوانید حجم فایل های وبسایت خودرا به صورت چشمیگیری کاهش دهید و  همینطور شاهد افزایش شگفت انگیز سرعت وبسایت وردپرسی خود شوید.

Sample plugin to test LicenseBox is active, Thank you for purchasing.

توصیه میکنیم این مطالب را هم حتما بخوانیدتا کنون دیدگاهی ارسال نشده است،

1 دقیقه وقت دارید؟

با باشگاه وردپرس آشنا شوید
دیدن این ویدئو فقط یک دقیقه زمان شما را می گیرد

لطفا نام و ایمیل خود را وارد کنید

تا این آموزش ارزشمند همین الان برایتان ایمیل شود
فیلم آموزشی را همین الان برایم ایمیل کن
close-link

لطفا نام و ایمیل خود را وارد کنید

تا این آموزش ارزشمند همین الان برایتان ایمیل شود
فیلم آموزشی را همین الان برایم ایمیل کن
close-link

برای دانلود ماهنامه لطفا فرم زیر را تکمیل کنید
 
دانلود ماهنامه باشگاه وردپرس
close-link