Google AdWords چیست؟

Google AdWords  چیست؟ Google AdWords، سیستم تبلیغاتی گوگل است  که در آن، تبلیغ کنندگان برای یک سری کلمه کلیدی مشخص پیشنهاد قیمت می‎دهند تا تبلیغ های قابل کلیک شان، در صفحه نتایج جستجوی گوگل نمایان شود. تبلیغ کنندگان باید برای این کلیک ها پول پرداخت کنند در نتیجه گوگل از جستجو کردن پول در می آورد.

این اینفوگرافی به شما کمک می‎کند تا با طرز کار کردن Google AdWords، جزییات حراج AdWords، و فرآیند مزایده آشنا بشوید. همینطور جزییات بیشتری در مورد فاکتورهای مهمی همچون رتبه کیفی (Quality Score)  و قیمت هر کلیک نیز در این اینفوگرافی ارائه شده است. اگر می‎خواهید بدانید که Google AdWords چگونه کار می‎کند، پس بهتر است نگاهی به اینفوگرافی بیندازید.

google-adwords-2

آیا AdWords جواب می‎دهد؟

بسته به میزان رقابت‎پذیری کلمه‎های کلیدی که می‎خواهید به مزایده بگذارید و مرتبط بودن آن‎ها به نوع فعالیت و خدمات کمپانی شما، AdWords شاید برای تجارت شما مفید باشد و شاید هم نه. تا زمانی که شرکت ها پول و وقت را سر کلمات کلیدی نادرست تلف نکنند و یا اینکه شاخص  CTR (نسبت کلیک به نمایش برای هر تبلیغ) پایین نباشد، بیشتر اوقات، شاهد بودیم که AdWords برای هر نوع تجارتی موثر واقع شده است.

Google AdWords چقدر هزینه دارد؟

عوامل زیادی می‎تواند روی هزینه‎ی Adwords برای تجارت شما تاثیر گذار باشند. می‎توانید اطلاعاتی در این‎باره و موارد دیگری همچون نحوه‎ی پیشنهاد قیمت دادن و میانگین هزینه‎ی هر کلیک را در راهنمای ما با عنوان “Adwords چقدر هزینه دارد” بخوانید.

 

چگونه با استفاده از Google AdWords کار تبلیغاتی انجام دهیم ؟

صاحبان تجارت‎ می‎توانند با باز کردن یک حساب کاربری Google AdWords، از گوگل برای تبلیغ کردن استفاده کنند.

google-adwords-1

پیشنهاد قیمت دادن در AdWords به چه صورت است؟

محل قرار گرفتن تبلیغ با توجه به رتبه‎ی تبلیغ شما تعیین می‎شود (بیشترین مقدار پیشنهاد شده ضرب در امتیاز کیفی). تبلیغ با بالاترین رتبه، اولین محل را به خود اختصاص می‎دهد. میزان قیمت هر کلیک (CPC) شما، با تقسیم کردن  Ad rankتبلیغ درجه بالای بعدی بر امتیاز کیفی (quality score) شما محاسبه می‎شود. تنها استثنای این حالت زمانی است که شما، تنها پیشنهاد دهنده‎ی مزایده باشید یا اینکه کمترین میزان را پیشنهاد بدهید. در این صورت باید ماکسیمم پیشنهادتان را به ازای هر کلیک پرداخت کنید! سیستم پیشنهاددهی AdWords، افرادی که با امتیازهای کیفیتی پایین پیشنهاد می‎دهند، به شدت جریمه می‎کند. در مقابل، آن دسته از کسانی که  امتیاز کیفیتی بالایی دارند، هم جای بهتری برای تبلیغ‎شان می‎گیرند و هم CPC کمتری پرداخت می‎کنند.

مزایده Google چند بار برگزار می‎شود؟

مزایده‎ی گوگل، هر ماه هزاران بار برگزار می‎شود. نتیجه اینگونه است که کاربران، تبلیغاتی را که مرتبط با جستجویشان است پیدا می‎کنند، تبلیغ کنندگان با مشتریان احتمالی با کمترین میزان قیمت ارتباط برقرار کرده و در این میان گوگل میلیون‎ها دلار سود می‎کند.

حراج Google چه طور عمل می‎کند؟

هنگامی که پرسشی از گوگل مطرح می‎شود، این موتور جستجو درخواست را پردازش کرده و مزایده را اجرا می‎کند. این کار محل قرار گرفتن تبلیغ و میزان CPC (مبلغ پرداختی هر تبلیغ کننده) را مشخص می‎کند.

چگونه میتوانید وارد مزایده گوگل شوید؟

اگر کلمات کلیدی پشنهادی شما به درخواست کاربر مرتبط باشد، تبلیغ‎های شما واجد شرایط لازم برای ورود به مزایده هستند. پیشنهادها، امتیاز کیفی و میزان مرتبط بودن کلمات کلیدی در تعیین کردن اینکه آیا تبلیغ شما کیفیت لازم را دارد تا در نتایج گوگل نمایان شود یا خیر، نقش مهمی دارند.

در مزایده گوگل چه چیزهایی وارد میشود؟

وقتی که تبلیغ کنندگان، کلمات کلیدی پیشنهادی‎شان را شناسایی می‎کنند، گوگل در اکانت شما جستجو کرده و آن کلمه‎ای را که بیشتر از بقیه با موضوع مرتبط است وارد مزایده می‎کند. علاوه بر این، بالاترین میزان پیشنهادی را که شما مشخص کرده‎اید و تبلیغ مربوطه را نیز اضافه می‎کند.

CPC چیست؟

CPC یا قیمت به ازای هرکلیک، مقداری است که تبلیغ کننده باید به ازای هر کلیکی که روی تبلیغ AdWordsاش می‎شود، پرداخت کند.

نحوهی کار CPC چطور است؟

CPC شما بر اساس میزان رقابت پذیر بودن کلمات کلیدی، بالاترین میزان پیشنهاد و امتیازهای کیفی تان تعیین می‎شود. در مورد گران قیمت‎ترین کلمات کلیدی Google AdWords اینجا را بخوانید.

google-adwords-4

میانگین قیمت به ازای هر کلیک چقدر است؟

میانگین میزانی است که هر بار کسی  روی تبلیغ شما کلیک می‎کند، باید هزینه کنید.

امتیاز کیفی گوگل (Google Quality Score) چیست؟

مقیاسی است که گوگل از آن برای تعیین کردن میزان مرتبط بودن تبلیغ شما به جستجوی کاربر استفاده می‎کند. این مقیاس بر اساس میزان CTR (نرخ کلیک تبلیغ شما)، مرتبط بودن کلمات کلیدی و کیفیت صفحه‎ی لندینگ (صفحه‎ی مقصد) مشخص می‎شود. هر چقدر امتیاز کیفی بالاتر باشد، بهتر است. داشتن امتیاز کیفی بالا هم باعث می‎شود هزینه ‎ کمتری داشته باشید و هم تبلیغ‎تان رتبه بهتری بگیرد.

گوگل چگونه مشخص میکند چه هزینه ای باید پرداخت کنید؟

هزینه‎ای که تبلیغ کننده باید پرداخت کند، با تعداد کلیکی که تبلیغ کمپانی دریافت می‎کند، تعیین می‎شود.

رتبه تبلیغ گوگل چیست؟

رتبه‎ی تبلیغ گوگل، موقعیتی است که کمپانی تبلیغ در صفحه نتایج گوگل  دارد. این موقعیت از ترکیب بالاترین پیشنهاد کمپانی و امتیاز کیفی ساخته می‎شود.

رتبهی تبلیغ در مقابل امتیاز کیفیت

برای تبلیغ کننده، رتبه‎ی تبلیغ بسیار مهم‎تر از دیگری است زیرا هر چه رتبه بالاتر باشد، تبلیغ در موقعیت بالاتری از صفحه‎ی نتایج جستجو نمایان می‎شود. از آن طرف، امتیاز کیفی بستگی به میزان مرتبط و مفید بودن تبلیغ از نگاه جستجوکننده دارد و تنها بخشی از فرآیند موقعیت گذاری تبلیغ است. از سال 2013 تا کنون، امتیاز کیفی گوگل ارزش بیشتر و بیشتری پیدا کرده؛ به این دلیل که میانگین امتیاز کیفی از 7 به 5 تغییر کرده است.

google-adwords-5

امتیاز کیفی در مقابل CPC       

هر دوی این موارد به یک اندازه مهم هستند زیرا هر دو با هم موقعیت تبلیغ را در صفحه‎ی نتایج جستجو تعیین می کنند.

موقعیت تبلیغ در AdWords چیست؟

موقعیت تبلیغ، مکان مشخصی است که هر تبلیغ با توجه به موقعیت‎های سایر تبلیغات، در صفحه‎ی نتایج جستجو قرار می‎گیرد.

CPC واقعی چیست؟

مقداری است که تبلیغ کننده باید هر بار که کاربری روی تبلیغ‎شان کلیک کرد، بپردازد. این رقم بسته به سایر تبلیغات کنندگان حاضر در مزایده تغییر می‎کند و همیشه نیز از بالاترین قیمت پیشنهادی کمتر است.

AdWords چگونه CPC واقعی را محاسبه میکند؟

با تقسیم کردن  رتبه‎ی تبلیغ رقیب پایینی هر تبلیغ بر امتیاز کیفی به علاوه ی 0.01 دلار.

آیا روش‎های دیگری برای مزایده وجود دارد؟

روش‎های دیگر برای مزایده، CPM و CPA هستند.

پیشنهاد مزایدهی    CPM چیست؟

پیشنهاد CPM بر اساس میزان تاثیر است و می‎توان از آن در کنار پیشنهاد مزایده‎ی  CPC نیز استفاده کرد.

CPC در مقابل CPM:

CPC هزینه‎ای است که تبلیغ کننده به ازای هر کلیکی که دریافت می‎کند باید بپردازد.

CPM، هزینه‎ای است که بر اساس میزان تاثیری که تبلیغ داشته باید پرداخته شود. می توان از هر دوی این روش‎ها به صورت همزمان استفاده کرد.

کلمات کلیدی AdWords چه هستند؟

کلمات و عباراتی هستند که تبلیغ کنندگان روی آن‎ها پیشنهاد  می‎دهند؛ به این امید که تبلیغاتشان در صفحه‎ی نتایج جستجوی مرتبط با کلمات کلیدی شان نمایان شود.  به عنوان مثال اگر شما فروشگاه کفش آنلاین دارید، باید پیشنهاد‎تان را روی عباراتی مانند “کتانی‎های نایکی” یا “کفش‎های مجلسی” بدهید. تحقیق در مورد کلمات کلیدی، فرآیند استفاده از ابزار و داده‎ها است تا بتوان تعیین کرد چه کلمات کلیدی‎ای قابلیت جذب مشتری به تبلیغ و سایت شما را دارند.

بهینه سازی موتور جستجو چیست؟

با استفاده از روش‎های ارگانیک می‎توانید میزان در چشم بودن وب سایت تان در صفحات نتایج جستجو را بهبود ببخشید. به این عمل، بهینه سازی موتور جستجو (SEO) می‎گویند. می‎توانید با استفاده از کلمات کلیدی مربوط در محتویات سایت‎تان کاری کنید تا موتور جستجو سریعتر و با دقت بیشتر سایت شما را نمایش بدهد. اعتبار سایت و پروفایل مدیر نیز در رتبه بندی موتور جستجو نقش به سزایی دارند.

شبکهی نمایش گوگل چطور کار میکند؟

GDN یا شبکه‎ی نمایش گوگل، شبکه‎ای وسیع از سایت‎ها است که به گوگل اجازه‎ی قرار دادن تبلیغاتش را می‎دهد و به بیش از 90% کاربران اینترنت نیز دسترسی دارد. در کل، تبلیغ کنندگان متوجه می‎دانند که کلیک‎های Display Network خیلی ارزان‎تر از کلیک های شبکه‎ی جستجو است. با توجه به روش‎های هدفیابی شما، CTR می تواند بالا و CPA پایین باشد.

گروه تبلیغ در Google AdWords چیست و چگونه عمل می‎کند؟

گروه تبلیغ، ظرفی است برای نگه داری تمامی تبلیغات AdWords به همراه کلمات کلیدی و صفحات لندینگ(صفحات فرود) . به نظر می‎آید گوگل به آن دسته از تبلیغ کنندگانی که  کمپین‎های AdWords با گروه‎های تبلیغ ساختار یافته می‎سازند، پاداش می‎دهد. البته به این نکته توجه داشته باشید که نباید تمامی کلمات کلیدی را در یک گروه انداخت، بلکه بهتر است آن ها را بر اساس الگوی خاصی که دارند سازمان دهی کرد.

google-adwords-3

میزان مربوط بودن تبلیغ در AdWords به چه معناست؟

مقیاسی است که مشخص می‎کند کلمه‎ی کلیدی‎ای که روی آن پیشنهاد می‎دهید چقدر به جستجوی مورد نظر مربوط است و در کل کلمات کلیدی شما تا چه اندازه با پیام تبلیغات و صفحات لندینگ شما همخوانی دارند. هر چقدر تبلیغ و کلمات کلیدی بیشتر با جستجو مرتبط باشند،  میزان کلیک کردن کاربر روی تبلیغ و امتیاز کیفیت افزایش می یابد.

بهینه ساز تبادلات (Conversion Optimizer) چطور کار می‎کند؟

Conversion Optimizer در Google AdWords، ابزاری است برای بکار گیری پیشنهاد ها که آنها را در سطح کلمه کلیدی مدیریت می‎کند. این ابزار قصد دارد تا جایی که می‎تواند تبادلات را برابر یا کمتر از میزان CPAای (هزینه به ازای هر عمل) که تبلیغ کننده تعیین کرده، جذب کند.

من در گوگل تبلیغ می کنم  وضعیت من چطور است؟

ما در WordStream، هزاران هزار اکانت Google AdWords را در سرتاسر جهان و در صنعت‎های مختلف، تجزیه و تحلیل کرده‎ایم. بهترین راه برای اینکه بدانید وضعیت‎تان در Google PPC چطور است، کافیست میزان کارایی PPCتان را نسبت به تبلیغ کنندگان مشابه در صنعت و محدوده‎ی قیمتی خود محک بزنید. خوشبختانه، WordStream، ابزاری رایگان در این باره دارد که می‎توانید از آن استفاده کنید.

Sample plugin to test LicenseBox is active, Thank you for purchasing.

توصیه میکنیم این مطالب را هم حتما بخوانیدتا کنون دیدگاهی ارسال نشده است،

1 دقیقه وقت دارید؟

با باشگاه وردپرس آشنا شوید
دیدن این ویدئو فقط یک دقیقه زمان شما را می گیرد

لطفا نام و ایمیل خود را وارد کنید

تا این آموزش ارزشمند همین الان برایتان ایمیل شود
فیلم آموزشی را همین الان برایم ایمیل کن
close-link

لطفا نام و ایمیل خود را وارد کنید

تا این آموزش ارزشمند همین الان برایتان ایمیل شود
فیلم آموزشی را همین الان برایم ایمیل کن
close-link

برای دانلود ماهنامه لطفا فرم زیر را تکمیل کنید
 
دانلود ماهنامه باشگاه وردپرس
close-link