نکات طلایی در بهینه سازی سایت

نکات طلایی در بهینه سازی سایت وردپرس

زمانی که وردپرس وارد دنیای وب شد , محبوبیت خاصی پیدا کرد و چالش طراحی وب برای همه اسان شد. نه تنها توسعه دهندگان , بلکه افرادی که دانش برنامه نویسی وب نداشتند نیز حضور خودرا انلاین کنند و وبسایت خودشان را راه اندازی کنند. علی رغم اینکه وردپرس بسیار ساده است اما برای اینکه وبسایت وردپرسی تان را بهینه سازی کنید نیاز به یک راهنما دارید..

بهینه‌سازی وبسایت‌ وردپرسی

منابع بسیار زیادی برای آموزش و مطالعه برای تکنیک های سئو وجود دارد اما باید شما یک راه حل مناسب را انتخاب کنید و از یک فرمول خاص برای بهینه سازی وبسایت خود تبعیت کنید. وردپرس امکانات زیادی برای بهینه سازی وبسایت در اختیار کاربران گزاشته اما تصمیم نهایی را کاربران میگیرند که وبسایتی بهینه داشته باشند یا خیر!

 

سئو در سال 2018

در این مقاله ما نکات مهمی را ذکر میکنیم که افراد زیادی دران ابهام دارند و با اشتباهاتی وبسایت خودرا نابود میکنند! در پایان این مقاله شما با اصول اشنا میشوید و از اشتباهات رایج دوری میکنید و در نهایت طعم شیرین ظاهر شدن در نتایج گوگل را خواهید چشید!

 

۱- وبسایت شما به طور پیش فرض بهینه نمیشود.

سیستم مدیریت محتوای وردپرس , تلاشی برای بهینه سازی وبسایت شما نمیکند. ولی سئو فرندلی است. یعنی بستری برای بهینه سازی وبسایت شما فراهم میکند. اما شما خود باید دست به کار شوید و با این تفکر که وردپرس سئو فرندلی است و هیچ اقدامی برای بهینه سازی نکنید شکست خواهید خورد.
برخی از افراد به اشتباه میگویند که وردپرس بهینه شده و  نیازی به بهینه سازی نیست و این کاملا اشتباه است. وردپرس امکاناتی در اختیار گزاشته که با استفاده از ان میتوانید وبسایت خودرا بهینه کنید.

۲- محتوای کاربر پسند بنویسید نه گوگل پسند!

الگوریتم های موتور های جستجو بسیار باهوش هستند و اگر قصد کوچک ترین فریبی را داشته باشید تا رتبه بهتری در نتایج کسب کنید سریعا متوجه میشوند! موتور های جستجو یک هدف مشترک دارند و ان نمایش محتوای با کیفیت برای کاربرانی است که جستجو میکنند.  همیشه تکنیک های سئو  با هدف دریافت بهتر رتبه در نتایج است ولی باید این را در نظر داشته باشید که محتوای شمارا کاربران مشاهده میکنند و برای اینکه دوباره به وبسایت شما برگردند باید محتوای شمارا پسندیده باشند! پس سعی کنید محتوای بنویسید که نیاز های کاربران را رفع کنند تا دوباره به وبسایت شما برگردند. اگر محتوای تولید کنید که به درد کاربر نخورد حتی اگر خط یک نتایج گوگل باشید , نرخ کلیک کاهش میابد و گوگل سریعا رتبه شمارا کاهش میدهد.

 

محتوای کاربر پسند برای سئو

بنابراین محتوا را به گونه‌ای بهینه‌سازی کنید که کاربران انتظار دارند، مشاهده کنند تا نیازشان برطرف شود. همچنین محتوا را طوری برای موتور های جستجو بهینه کنید، که دقیقاً مطابق با موضوع مورد نظر کاربر هنگام جستجو باشد.

۳- فقط نصب افزونه های سئو , وبسایت شمارا بهینه نمیکند!

سئو یک فرایندی است که باید دائما بهینه شود که با استفاده از تکنیک های سئو به روز , در نظر گرفتن اخرین الگوریتم های موتور های جستجو , نیاز کاربران , تجربه , و… تامین میشود. هیچ افزونه ای قادر نیست که تمام جوانب سئو وبسایت شمارا به صورت خودکار انجام دهد و قرار گرفتن در رتبه های بالا را برای وبسایت شما رقم نمیزنند.

افزونه های سئو

افزونه های زیادی برای سئو وردپرس وجود دارند و هر کدام در بخش های مختلف برای بهینه سازی سئو , وبمستر سایت را راهنمایی میکنند و اهداف مختلفی را دنبال میکنند. مثلا افزونه یواست سئو برای بهینه سازی محتوایی که منتشر میکنید , tiny png وwpsmush برای بهینه سازی تصاویر استفاده میشوند. و باز هم تاکید میکنم که هیچ کدام از این افزونه ها به صورت خودکار اعمال سئو را انجام نمیدهند و باید   وبمستر سایت مداوم با استفاده از راهنمایی های این افزونه ها , سئو سایت را بهینه کند.

در کنار این افزونه ها میتوانید از افرادی که در زمینه سئو متخصص هستند و تجربه هایی زیادی دارند , در مورد تکنیک های سئو , پژوهش کلمات کلیدی و سختی کلمات و… مشاوره و کمک بگیرید.

 

۴- محتوا پادشاه است، پس ملکه کیست؟!

جمله معروف “محتوا پادشاه است ” را همه ما شنیده ایم و این جمله به سادگی ارزش محتواگذاری را به رخ میکشد و توانایی بهینه سازی وبسایت و قرار گرفتن در نتایج جستجو را برای ما مشخص میکند. اما اگر محتوا پادشاه است پس ملکه کیست!؟

“محتوا پادشاه” و “انتشار محتوای با کیفیت ملکه” است. 
درست زمانی ازتولید محتوا نتیجه میگیرید که محتوایی با کیفیت تولید منتشر کرده باشید در غیر این صورت موفق نخواهید شد. سعی کنید جامع ترین و بهترین محتوا را تولید کنید.

محتوا پادشاه است

موتور های جستجو زمان حضور کاربر در وبسایت را نیز محاسبه میکنند! پس اگر برنامه ای برای نگه داشتن کاربر در وبسایت را نداشته باشید و محتوای با کیفیتی برای رفع نیازشان برطرف نکرده باشید , و کاربران مدت زمانی کمی را در وبسایت شما سپری کنند گوگل شمارا به دلیل محتوای بی کیفیت جریمه خواهد کرد.

محتوا پادشاه و ملکه نقش انتشار محتوای با کیفیت را دارند. محتوای با کیفیت را در شبکه های اجتماعی نیز منتشر کنید تا مخاطبان واقعی و هدف خودرا افزایش دهید و همینطور بازدیدکنندگان بیشتری جذب کنید.

 

 

محتوای با کیفیت و انتشار، دو عنصری هستند که اگر در کنار هم قرار بگیرند مفهوم سئو را تکمیل می‌‌کنند.

۵- مقالات طولانی بهنیه تر هستند!

بعد از انتخاب کلمه کلیدی مناسب مشغول نوشتن مقاله با کیفیت و جامع و کاملتر از هر جایی باشید. نتایج نشان میدهد که مطالب بالای 1000 کلمه نسبت به مقالات با کلمات کمتر بهینه تر هستند و در رتبه های بالاتری قرار دارند و دلیل ان هم جامع بودن و پاسخ گو بودن نیاز کاربرانی است که جستجو کرده اند.

 

مقالات طولانی برای بهینه سازی وبسایت

در محتوای طولانی، تجربه نویسندگی و سطح مهارت به وضوح مشخص می شود. همچنین فرصتی برای اضافه کردن لینک به سایر مقالات، عمیق‌تر شدن محتوا، بررسی جامع‌تر موضوع و در نهایت پاسخ‌گوی سوالات بازدید کنندگان است.

۶- از کلمات کلیدی و مترادف‌ها استفاده کنید

برای اینکه مقاله شما با کلمه کلیدی که برای ان مشخص کرده اید برای موتور های جستجو مرتبط شناخته شود باید کلمات کلیدی را در درون مطلب قرار دهید. اما بیش از حد استفاده نکنید و اسپم سازی نکنید و همینطور فراموش نیز کنید! این روز ها موتور های جستجو بسیار هوشمند تر از قبل هستند و اگر کلمه کلیدی را بیش  از حد استفاده کنید و سعی در فریب دادن موتور جستجو داشته باشید جریمه میشوید. مقالات برای موتور های جستجو بر اساس (LSI Latent Semantic Indexing) مرتبط شناخته میشوند.

کلمات (LSI Latent Semantic Indexing) از لحاظ معناشناختی کاربرد دارند. موتور های جستجو با بررسی کلمات محتوای شما ,  محتوای شمارا هضم میکند و معنای ان را درک میکند! پس در درون مقالات از کلمات کلیدی بیش از حد استفاده نکنید و سعی کنید مقالاتی طبیعی بنویسید و از کلمات کلیدی مرتبط نیز استفاده کنید و محتوای هوشنمندانه بسازید

 

کلمات مترداف

در اینجا چند نکته برای استفاده از کلمات کلیدی شرح داده شده است:

  • از کلمات کلیدی در عنوان مقاله استفاده کنید.
  • از ۱۰۰ کلمه اول خود به بهترین شکل استفاده کنید و کلمه کلیدی را در آن قرار دهید.
  • در مقاله خود تصاویری با خاصیت ALT درج کنید.
  • بر جامع بودن مقاله تمرکز کنید.
  • از هدینگ‌ها به صورت اصولی استفاده کنید.

۷- عدم درج حروف اضافه در پیوندهای یکتا

لینک‏ها اهمیت ویژه‌ای دارند و در حد ممکن باید به موضوع محتوا مرتبط، کوتاه و جامع باشند..

لینک فارسی: اگر از نامک فارسی استفاده می‌کنید، سعی کنید از درج حروف اضافه مانند: از، در، به، با، بی و… اجتناب کنید.

لینک انگلیسی: بهتر است از درج مواردی مانند a, and، the و از کلماتی مانند این دوری کنید. سعی کنید لینکی جذاب، جامع و کوتاه بسازید.

۸- نقشه سایت فراموش نشود.

XML Sitemap  محتوای شمارا در اختیار گوگل قرار میدهد وبسیار منظم است. افزونه‌هایی مانند Yoast SEO و All in One SEO به شما در بهینه‌سازی وبسایت و تهیه نقشه کمک می‌کنند. افزونه Yoast SEO یک ویژگی به نام Auto XML Sitemap برای ساخت سریع و راحت نقشه سایت ارائه داده و هر زمان که یک پست یا یک صفحه منتشر می‌کنید، به صورت خودکار و با نوتیفیکشن به گوگل ارسال میشود.

سایت مپ

با این وجود همیشه باید روی تمام لینک‌های خود نظارت داشته و عملکرد آن‌ها را بررسی کنید. گوگل آنالیز و کنسول می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند، تا عملکرد سایت را بررسی کنید.

۹- سرعت سایت عامل بسیار مهم!

هر موقع سخن بهینه‌سازی وبسایت و سئو می‌شود، قطعاً پای  سرعت هم در میان است. اگر چه وردپرس زمینه بهبود هر چیزی را فراهم کرده، اما شما هم باید جوانب مختلف وبسایت را برای بهبود سرعت بررسی کنید.

Image result for site speed

افزونه های زیاد و بدون استفاده فایل های اضافی , عناصر بهینه نشده  سرعت بارگذاری صفحات وبسایت را تحت تاثیر قرار میدهند. کاربران سایتی را که برای بارگذاری ان باید انتظار بکشند را دوست ندارند و همینطور موتور های جستجو به وبسایت هایی با سرعت کم  اهمیت نمیدهند. روش ها و افزونه های زیادی برای بهبود سرعت وجود دارد. از جمله تکنیک ها , کم حجم کردن تصاویر , حذف افزونه های اضافی , کش کردن صفحات سایت , بهبود فایل های سایت مانند فایل های html , css , js . ما مقاله ای را قبلا در مورد بهینه سازی سرعت سایت منتشر کرده ایم پیشنهاد  میکنیم مطالعه کنید.

 

کلام اخر

تمام مواردی که در بالا به ان اشاره کرده ایم بیانگر این است که وردپرس هیچ عملیات خودکاری برای بهینه سازی سایت شما انجام نمیدهد بلکه امکاناتی را در اختیار شما قرار گزاشته که باید خودتان دست به کار شوید و شروع به بهینه سازی سایت کنید. و این را نیز فراموش نکنید که هدف اصلی سئو بالا گرفتن در رتبه های بالا نیست بلکه افزایش کاربران و رضایت کاربران است و برای این هدف باید محتوای با کیفیت تولید کنید.

روی محتوا تمرکز زیادی داشته باشید و از روی ان به سادگی رد نشوید  همیشه سعی کنید جامع ترین محتوا را تولید کنید.
هیچگاه زیاده روی نکنید و با تولید لینک های بیکیفیت و حتی بلعکس دریافت لینک های اسپم , رتبه  وبسایت خودرا نابود نکنید.  در ابتدای کار کلمات کلیدی که سختی کمی دارند برای شروع کار انتخاب کنید و کم کم با گرفتن رتبه  کلمات سخت تری انتخاب کنید.

و در اخر بهینه سازی یک شبه صورت نمیگیرد و نیاز به زمان و تلاش مداوم است. موفق باشید.نکات ط

 

توصیه میکنیم این مطالب را هم حتما بخوانیدتا کنون دیدگاهی ارسال نشده است،

1 دقیقه وقت دارید؟

با باشگاه وردپرس آشنا شوید
دیدن این ویدئو فقط یک دقیقه زمان شما را می گیرد

لطفا نام و ایمیل خود را وارد کنید

تا این آموزش ارزشمند همین الان برایتان ایمیل شود
فیلم آموزشی را همین الان برایم ایمیل کن
close-link

لطفا نام و ایمیل خود را وارد کنید

تا این آموزش ارزشمند همین الان برایتان ایمیل شود
فیلم آموزشی را همین الان برایم ایمیل کن
close-link

برای دانلود ماهنامه لطفا فرم زیر را تکمیل کنید
 
دانلود ماهنامه باشگاه وردپرس
close-link