آنالیز سئو سایت – هشت ابزار برتر آنالیز سئو وبسایت در سال 2018

هشت ابزار برتر آنالیز سئو وبسایت

برای انالیز سئو وبسایت نیاز به ابزار های حرفه ای دارید  که قسمت های مختلف وبسایت را تجزیه و تحلیل کند. ابزار های زیادی در وب برای انالیز سئو وجود دارند اما باید ابزار هایی را انتخاب کنید که بیشترین اطلاعات و همینطور دقیق ترین اطلاعات را در اختیار وبسمتر قرار دهد.
برای شناسایی علایق کاربران و برای بازاریابی محتوا و برای تعیین استراتژی جهت رشد کسب و کارتان نیاز به ابزار های دقیقی دارید و ما در این بخش  هشت ابزار  برتر انالیز سئو سایت را معرفی میکنیم.

انالیز سئو

ابزار Google analytics

ابزار گوگل انالیتیکس یک ابزار انالیز بازدیدکنندگان وبسایت است

انالیز سئو با گوگل انالیتیکس

که توسط وبمستران و برای بازاریابان بکار گرفته میشود. با استفاده از این ابزار میتوانید  رفتار کاربران خودرا انالیز کنید و علایق انهارا شناسایی کنید. این ابزار ارزشمند اطلاعاتی نظیر میزان بانس ریت یا تعامل کاربران شما  , میزان زمان ماندگاری افراد در وبسایت ,  , صفحاتی که کاربران شما از ان بازدید کرده اند و… در اختیار شما قرار میدهد.
این ابزار توسط شرکت گوگل ساخته شده است و قابل اطمینان ترین ابزار برای انالیز سئو  میباشد.

جهت اتصال این ابزار به  وردپرس میتوانید از افزونه Better Google Analytics استفاده کنید. این افزونه رایگان میباشد و با استفاده از این افزونه نیاز به تغییر ای پی ندارید و به راحتی میتوانید اطلاعات کاملی در پنل ادمین وردپرس داشته باشید.

ابزار SEO SiteCheckup

سئو سایت چک اپ یک ابزار حرفه ای رایگان است و با فاکتور هایی که دارد وبسایت شمارا انالیز و بررسی میکند و یکسری پیشنهاد و یکسری خطاها و همین طور یکسری عملکرد های خوب وبسایت شمارا گزارش میکند تا سئوی سایت خودرا بهینه کنید.انالیز سئو با سئو سایت چکاپاین ابزار رایگان است. این ابزار با فاکتور هایی مثل تگ ها و همینطور سرعت وبسایت و بک لینک ها خطاهای وبسایت شمارا را بررسی میکند و همینطور نقات قوت وبسایت شمارا نیز در اختیار شما قرار میدهد. با استفاده از این ابزار هرچه سریعتر سئوی وبسایت خودرا بهینه کنید.

ابزار Google Search Consol

گوگل سرچ کنسول (گوگل وبسمتر تولز سابق ) یکی دیگر از ابزار های انالیز سئو   میباشد که برای وبمستران ساخته شده است. این ابزار  با ارائه امار های دقیقی مانند تعداد واقعی بازدید کنندگان وبسایت ,  نحوه ورودی کاربران به وبسایت , کلمه کلیدی که کاربران شما جستجو کرده اند و وارد وبسایت شده اند , جایگاه وبسایت شما در کلمات کلیدی ,  خطاهای وبسایت نظیر خطای 404  گزارش میکند  و با استفاده از این گزارشات میتوانید وبسایت خودرا بهبود ببخشید. انالیز وبسایت با گوگل سرچ کنسول

ابزار gtmetrix

همانطور که میدانید سرعت وبسایت یکی از عاملان بهینه سازی سئو میباشد و هر چقدر که سرعت بارگذاری سایت بالا باشد سئوی بهینه ای دارید.
ابزار gtmetrix یکی از ابزار های انالیز سرعت وبسایت میباشد که یکی از پرطرفدار ترین ابزار های انالیز سئو در ایران میباشد که این ابزار توسط شرکت گوگل و یاهو توسعه داده میشود. این ابزار با استفاده از  فاکتور هایی که دارد وبسایت شمارا از نظر سرعت انالیز میکند و بخش هایی  که در سرعت تاثیر دارند و باید بهینه شوند تا سرعت افزایش یابد را لیست میکند. با استفاده از این ابزار به راحتی میتوانید بخش های مختلفی که در سرعت سایت تاثیر دارند را بهینه کنید و شاهد افزایش چشمگیر سرعت وبسایت باشید.انالیز سرعت سایت با جی تی متریکس

ابزار Meta Tag Analyzer

متاتگ ها بخش های ضروری هستند که باید در سئوی سایت از نظر قالب سایت مورد بررسی قرار داده شوند و تمام تگ های ضروری باید در کد های قالب قرار داده شوند. متا تگ ها تگ های هستند که در قالب قرار میگیرند و به توصیف صفحات که معمولا با قرار دادن کلمه کلیدی اینکار انجام میشود میپردازند. ابزار متاتگ انالیزر یکی از قدرتمند ترین ابزار های سئو هست که به بررسی متاتگ های ضروری وبسایت میپردازد. با استفاده از این ابزار میتوانید متاتگ های خودرا برای موتور های جستجو بهینه کنید.

ابزار انالیز متاتگ

 ابزار woorank

ابزار وورنک که محبوب ترین ابزار انالیز عمیق وبسایت ها میباشد با استفاده از بیش از 70 فاکتور  به بررسی سئوی سایت , سئوی محتوا ,  کاربری بودن وبسایت , بازدیدکنندگان , شبکه های اجتماعی یا همان سوشال ها , بک لینک ,  نسخه نمایش برای موبایل  و اصول امنیتی وبسایت  را مورد بررسی قرار میدهد. وورنک تقریبا رایگان است و در نسخه رایگان ان میتوانید تنها یک وبسایت در روز را انالیز کنید.

انالیز وبسایت با ابزار وورنکابزار ahref

ابزار ahref  توسط پارامتر های که دارد به بررسی وبسایت و بررسی بک لینک ها میپردازد.  این ابزار قابل اعتماد اطلاعات بسیار دقیقی در مورد بک لینک ها در اختیار شما قرار میدهد و همچنین از اخرین لینک های که به وبسایت شما داده شده است و  همینطور رشد بک لینک ها  را به وبمستر گزارش میکند. این ابزار  به انالیز عمیق وبسایت ها میپردازد و تمامی فعالیت های یک وبسایت برای بهینه سازی سئو نیز مشخص میکند تا از فعالیت های رقبایتان نیز اشنایی داشته باشید.!

ابزار ahref

خرید اکانت moz pro

وبسایت moz یکی از قابل اعتماد ترین و قدیمی ترین های سئو میباشد که ابزار open site explorer را نیز  توسعه داده است. این ابزار با استفاده از پارامتر های که دارد وبسایت را انالیز میکند و امتیازاتی برای دامین اتوریتی ( اعتبار وبسایت ) پیج اتوریتی ( اعتبار صفحه ) را  نمایش میدهد. اکانت moz یکی از کاملترین ابزار ها در تحلیل سئو ، و آنالیز بک لینک های رقبا می باشد. این ابزار با اینکه 30 روز مهلت استفاده رایگان دارد ، اما با خرید اکانت moz pro تمامی امکانات آن فعال می شود.

با استفاده از این ابزار میتوانید اعتبار صفحات رقیبانتان را بررسی کنید و وبسایت خودرا نیز با رقیبانتان مقایسه کنید و از میزان سختی بودن در صفحه اول کلمه کلیدی مورد نظرتان مطلع شوید. علاوه برای opensite explorer وبسایت moz یک ابزار دیگری به نام keywordexplorer نیز دارد که با استفاده از این ابزار نیز میتوانید  از میزان ارزش بودن در ان کلمه کلیدی  مطلع شوید.ابزار open site explorer

ابزار google trend

ابزار گوگل ترند یک ابزاری است که ترند یا روند جستجو در سال هایی که شما مشخص میکنید را نمایش میدهد. این ابزار امار بیشترین سرچ عبارت مورد نظر در شهر و کشور هارا نیز مشخص میکند و یک امار از پیشرفت جستجو را در اختیار وبمستر قرار میدهد. این ابزار اطلاعاتی در مورد تعداد سرچ ندارد اما با استفاده از این ابزار میتوانید میزان علاقه مندی افراد را مشخص کنید و در مورد اون عبارت تولید محتوا کنید . در رابطه با کلماتی که پیشرفت بسیار بالایی داشتند سرمایه گزاری در مورد ان کلمه مناسب است. در تصویر زیر  ترند دو عبارت جوملا و وردپرس را مقایسه کردیم.انالیز سئو با گوگل ترند

توصیه میکنیم این مطالب را هم حتما بخوانیدتا کنون دیدگاهی ارسال نشده است،

1 دقیقه وقت دارید؟

با باشگاه وردپرس آشنا شوید
دیدن این ویدئو فقط یک دقیقه زمان شما را می گیرد

لطفا نام و ایمیل خود را وارد کنید

تا این آموزش ارزشمند همین الان برایتان ایمیل شود
فیلم آموزشی را همین الان برایم ایمیل کن
close-link

لطفا نام و ایمیل خود را وارد کنید

تا این آموزش ارزشمند همین الان برایتان ایمیل شود
فیلم آموزشی را همین الان برایم ایمیل کن
close-link

برای دانلود ماهنامه لطفا فرم زیر را تکمیل کنید
 
دانلود ماهنامه باشگاه وردپرس
close-link