راهنمای بازاریابی وابسته (افیلیت مارکتینگ) برای مبتدیان – گام به گام

افیلیت مارکتینگ چیست و چه کاربردی دارد؟

بازاریابی وابسته یکی از محبوب ترین راه های کسب درآمد آنلاین از وبلاگ شما است. این به شما اجازه می دهد یک جریان درآمد ثابت را برای استراتژی کسب درآمد وبلاگ خود اضافه کنید. در این راهنمای بازاریابی وابسته برای مبتدیان، ما توضیح خواهیم داد که چگونه بازاریابی وابسته کار می کند.

بازاریابی وابسته چیست؟

بازاریابی وابسته یک توافق است که در ان فروشگاه اینترنتی به شما کمیسیون پرداخت میکند زمانی که کاربران محصولات خود را از لینک مخصوص شما خود به فروشگاه مراجعه کنند و خرید کنند.

بازاریابی وابسته چیست؟

بر خلاف سایر انواع تبلیغاتی که براساس کلیک  پرداخت می کنند، بازاریابی وابسته بر اساس CPA  یا CPL انجام می شود. به عبارت دیگر، زمانی شما کسب در امد میکنید که بازدیدکنندگان عملی انجام دهند مانند بازدید از سایت یا ثبت نام در سایت و …

 

از آنجا که ریسک ان برای تبلیغ کنندگان کمتر است ، برنامه های  افیلیت مارکتینگ، نسبت به گوگل یا سایر تبلیغات کلیکی  , کمیسیون بیشتری دریافت میکنند.

بازاریابی وابسته به یک رویکرد دست دوم نیاز دارد. شما باید یک محصول یا سرویس را پیدا کنید که به نظر شما برای کاربران شما مفید خواهد بود. پس از آن شما باید به طور استراتژیک آن را در پست های وبلاگ و سایر سایت های خود اضافه کنید، بنابراین کاربران می توانند محصول را با استفاده از لینک ارجاع خود خریداری کنند.

افیلیت مارکتینگ چگونه کار میکند؟

اول، شما باید یک شرکت یا محصولی را که می خواهید تبلیغ کنید پیدا کنید. شما باید یک محصول یا خدماتی را انتخاب کنید که به نظر شما مربوط به موضوع وبلاگ شما باشد و برای مخاطبان شما مفید باشد. محصول یا شرکتی که انتخاب می کنید، Merchant نامیده می شود.

سپس شما باید  دنبال یک شریک باشید تا شرکت شما را در جریان برنامه های شرکا قرار دهد.

پس از   دریافت برنامه که  Affiliate Program هم نامیده میشود ، یک شناسه   منحصر به فرد دریافت خواهید کرد. شما باید از این شناسه در تمام لینک های  افیلیت استفاده کنید که در وبسایت شما برای خرید محصول وجود دارد.

شما می توانید محصول را با اضافه کردن یک بررسی جامع محصول، توصیه آن را در مقالات، تبلیغات بنر، ارسال خبرنامه الکترونیکی و … تبلیغ کنید. تمام ترافیک که به وب سایت بازرگان ارسال می کنید با شناسه منحصر به فرد شما ردیابی می شود.

اگر بازدیدکنندگانی که به وبسایت بازرگا ارسال کردید منجر به فروش شود شما کمیسیون دریافت خواهید کرد.

چگونه می توان با بازاریابی وابسته شروع به کار کرد؟

اولا شما باید مطمئن شوید که از پلت فرم درست وبلاگ استفاده می کنید و شما مجاز به اجرای کمپین های بازاریابی وابسته در وب سایت خود هستید.

به عنوان مثال، اگر از بلاگفا استفاده می کنید، محدودیت هایی در مورد محصولات و خدماتی که می توانید به آن پیوند دهید وجود دارد.

از سوی دیگر اگر شما  از وردپرس استفاده میکنید، می توانید هر لینک وابسته ای که می خواهید  را اضافه کنید و به طور موثر  تبلیغات خودرا برای افیلیت مارکتینگ یا بازاریابی وابسته مدیریت کنید.

اگر تا به حال وبسایت ایجاد نکرده اید میتوانید راهنمای گام به گام را در مورد راه اندازی وبلاگ با وردپرس مطالعه  کنید.

 

راه اندازی بلاگ با وردپرس .

ایا میخواهید یک بلاگ را به شیوه درست با وردپرس راه اندازی کنید؟ ما میدانیم که شروع یک بلاگ به ویژه زمانی که شما اطلاعات زیادی نداشته باشید

وحشتناک به نظر میرسد! در این مقاله ما قصد داریم تا جامع ترین اموزش را در  نحوه راه اندازی بلاگ با وردپرس بدونه هیچ دانش فنی را ارائه دهیم.

فرایند راه اندازی بلاگ بسیار اسان است و هیچ ارتباطی با سن شما ندارد . یعنی چه 15 ساله هستید چه 60 ساله میتوانید یک بلاگ راه اندازی کنید. با این حال اگر مشکلی داشتید میتوانید در بخش دیدگاه ها سوال خودرا بپرسید تا تیم ما سریعا پاسخ دهد.

برای راه اندازی بلاگ با وردپرس به چه چیز هایی نیاز دارید؟

برای راه اندازی وبلاگ شما به سه چیز نیاز دارید!

  1. دامنه ( نام و نشانی وبسایت شما )
  2. هاست یا سرور (محلی که فایل های شما در ان  ذخیره میشود)
  3. بیست دقیقه وقتتان را به یادگیری راه اندازی وردپرس اختصاص دهید.

بله این کاملا درست است! شما میتوانید در کمتر از 20 دقیقه بلاگ خودرا راه اندازی کنید  و در تمام مراحل راه اندازی بلاگ همیار شما خواهیم بود.

برای راه اندازی وبلاگ شما باید این هارا بلد باشید.

  • نحوه ثبت دامنه و هاست رایگان
  • اموزش نصب وردپرس
  • نحوه تغییر تم و یا قالب بلاگ در وردپرس
  • ایجاد اولین پست
  • نحوه سفارشی سازی وردپرس با پلاگین ها
  • نحوه کسب در امد از بلاگ

برای یادگیری راه اندازی وبلاگ با وردپرس به این مقاله جامع ما در مورد راه اندازی وبلاگ با وردپرس مراجعه کنید.

شما همچنین باید یک سیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط سرویس صفحه را به وبلاگ خود اضافه کنید.

اینها در میان صفحات لازم برای هر وبلاگ وردپرس هستند. آنها نه تنها شما را از مسائل حقوقی در آینده محافظت می کنند، بلکه آنها همچنین به شما در ایجاد اعتماد با مخاطبان کمک می کنند.

پیدا کردن محصولات و خدمات  برای افیلیت مارکتینگ

راه های زیادی برای پیدا کردن محصولات و شرکت هایی وجود دارد که می توانید به عنوان یک وابسته به آن شریک شوید. در اینجا برخی از ساده ترین راه ها برای پیدا کردن محصولاتی است که می توانید آنها را تبلیغ کنید.

 

برای محصولاتی که قبلا از انها استفاده میکردید افیلیت مارکتینگ کنید.

اولا شما باید محصولات و خدماتی را که قبلا استفاده کرده اید را مورد بررسی قرار دهید و اطلاعاتی از ان بدست اورید. این باعث می شود که شما بتوانید کاربران خود را در مورد محصول متقاعد کنید، زیرا شما قبلا از جوانب مثبت و منفی اطمینان دارید.

بعد، شما باید به وب سایت محصول بروید و برای شرایطی مانند «برنامه وابسته»، «همکاری در فروش» یا «وابستگان» جستجو کنید. بسیاری از شرکت ها به طور جدی به دنبال بازاریابان وابسته به تبلیغ محصولات خود هستند، به همین دلیل آنها پیوند به صفحه وابسته خود را در پایین صفحه وب خود اضافه می کنند.

به محصولات وبلاگ هایی توجه کنید که از بازاریابی وابسته استفاده میکنند.

راه دیگر این است که وبلاگ  های مشابه خودرا پیدا کنید. شما میتوانید تعداد زیادی از وبلاگ هایی که در حوزه شما فعالیت میکنند را پیدا کنید  که  از بازاریابی وابسته برای کسب در امد استفاده میکنند.

اما از کجا بدانیم که انها از بازاریابی وابسته برای کسب در امد استفاده میکنند؟

ابتدا به بنر های و اگهی های وبسایت نگاه کنید و ماوس خودرا روی تبلیغات بنر ببرید و یک لینک در پایین مرورگر خود خواهید دید که با توجه به ان میتوان فهمید که ایا این وبسایت از بازاریابی وابسته برای کسب در امد استفاده میکند یا خیر.

این لینک معمولا یک شناسه دارد که بازرگان با استفاده از این شناسه میتواند تشخیص دهد که محصول به فروش رفته توسط ترافیک چه کسی ارسال شده است.

گاهی اوقات این لینک ها ممکن است مانند لینک های داخلی شبیه باشند، اما هنگامی که روی آنها کلیک می کنید، شما را به یک وب سایت محصول با شناسه وابسته بازاریاب  که در لینک موجود است  می برد. شما همچنین لینک های مشابه وابسته را از طریق محتوای آنها میتوانید پیدا کنید.

در تلگرام بازاریابی کنید! ( به عبارتی با ساخت پروکسی تلگرام در آمدتان را چند برابر کنید!)

تلگرام بزرگترین و محبوب ترین شبکه اجتماعی حال حاضر برای ایرانیان است. حدود 60 میلیون ایرانی به تلگرام متصل هستند و تقریبا می توان گفت می توانید از تک تک این افراد برای بازاریابی و فروش محصولات استفاده کنید. با تبلیغات به راحتی می توانید فروش خود را چند برابر کنید. یک روش کم هزینه این است که پروکسی تلگرام بسازید! با ساخت پروکسی تلگرام به راحتی می توانید ممبر های کانال تان را افزایش دهید و بازدید کنندگان بیشتر = فروش بیشتر

عضویت در شبکه های افیلیت مارکتینگ بزرگتر

راه دیگری برای پیدا کردن محصولات برای ترویج با پیوستن به شبکه های وابسته است. این وب سایت ها به عنوان واسطه بین بازاریابان و بازرگانان وابسته عمل می کند.

شما متوجه خواهید شد که بسیاری از محصولات و شرکتهایی که میخواهید با آن همکاری کنید از یک شبکه وابسته استفاده کنید. این به شما کمک می کند تا به سرعت محصولات زیادی را که می توانید در وب سایت خود تبلیغ کنید، پیدا کنید.

مراجعه به شرکت ها

اگر واقعا میخواهید یک محصول را تبلیغ کنید اما نمیتوانید اطلاعاتی در رابطه با برنامه وابستگی خود پیدا کنید، میتوانید به سادگی از طریق ایمیل بخواهید.

برخی از شرکت ها ممکن است فعالانه برنامه های وابسته خود را تبلیغ نکنند. اگر آنها یک برنامه وابسته داشته باشند، آنها می توانند شما را برای پیوستن دعوت کنند.

شبکه های وابسته چیست؟ چرا باید به آنها بپیوندید؟

شبکه های وابسته به عنوان واسطه بین شما (بازاریاب وابسته) و بازرگانان (شرکت هایی که می خواهند محصولات خود را به فروش برسانند) عمل میکند.

برای بازرگانان : انها سرویس خودرا به صورت یک پلتفرم ارائه میکنند تا محصولات را لیست کنند , ترافیک هارا پیگیری کنند , بازاریابان وابسته را مدیریت کنند و همینطور محصولات خریداری شده را ارسال کنند.

برای بازاریابان وابسته،  برای انها یک پلتفرم جهت جستجو سریع محصولات ، ثبت نام به عنوان یک وابسته، پیگیری عملکرد و درآمد فراهم شده است.

در زیر برخی از محبوب ترین شبکه های وابسته را معرفی کرده ایم که میتوانید عضو شوید.

دیجی کالا : این شرکت بزرگترین شرکت فروشگاه انلاین در ایران است. هر محصولی که بخواهید در این وبسایت به فروش میرسد. از لوازم اشپزی گرفته تا فروش انلاین خودرو! اگر وبلاگی دارید که با محصولات این شرکت مرتبط است میتوانید سریعا بازاریابی وابسته خودرا شروع کنید.

فرادرس : فرادرس  یک شرکت دانش بنیان است که مدرسان در ان ویدیو های اموزشی رکورد شده خودرا به فروش میرسانند. اگر شما وبلاگی دارید که با اموزش های مدرسان مرتبط است میتوانید بازاریابی وابسته خودرا شروع کنید و کسب در امد کنید.

به کدام یک از شبکه های افیلیت مارکتینگ  باید عضو شوید؟

شما باید به یکی از شبکه های افیلیت مارکتینگ عضو شوید که محصولی را که شما میخواهید تبلیغ کنید را داشته باشد. شما میتوانید وارد شبکه ای شوید که دار ان انواع محصولات به فروش میرسد

اطمینان حاصل کنید که همیشه سیاست های برنامه شبکه را بررسی می کنید. شما همچنین باید سیاست های برنامه های مربوط به محصولات فردی و تجاری را بررسی کنید. این به شما یک ایده روشن در مورد درآمد، پرداخت،  انگیزه و موارد دیگر را می دهد.

نکات بازاریابی وابسته به افزایش درآمد

بیایید به راهنمایی های بیشتری درباره چگونگی کسب درآمد از بازاریابی وابسته بپردازیم.

محصولات خوب و شرکت ها را برای ترویج انتخاب کنید

به عنوان یک بازاریاب وابسته، شما کنترل آینده محصولات که توصیه می کنید ندارید. به همین دلیل است که شما باید مطمئن شوید که شما بهترین محصولات یک شرکت معتبر را تبلیغ میکنید.

بهترین کار  این است که محصولاتی را که قبلا خودتان استفاده کرده اید را تبلیغ کنید. اگر می خواهید محصولی را پیشنهاد کنید که به نظر مفید باشد، با شرکت تماس بگیرید تا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

اگر به خوبی درخواست کنید، اکثر شرکت ها با خوشحالی به شما یک حساب کاربری رایگان ارسال می کنند  یا محصول خودرا برای ازمایش و بررسی در اخیتار شما قرار میدهند.

محتوای بسیار ارزشمند و با ارزش را ارائه دهید

شما میتوانید اگهی ها و بنر هارا در هر قسمت از سایت وردپرسی خود اضافه کنید اما این صرفا باعث نمیشود که کاربر ترغیب به خرید محصول شود.

شما باید با اطمینان اطلاعات عمیق و باارزشی در مورد محصول ارائه دهید. بسیاری از بازاریابان وابسته این کار را  با نوشتن نظرات مشتریان و پاسخ به انها ,  بررسی ویدیو ,  مقایسه محصول با محصولات مشابه   و بررسی  مزایا و معایب محصول ارائه میدهند.

مخاطبان خود را در ذهن داشته باشید

هنگام انتخاب محصول برای بازاریابی مخاطبان خودرا نیز در نظر داشته باشید ! باید منافع انهارا در نظر بگیرید . به عنوان مثال اگر شما یک وبسایت مد و زیبایی دارید برای افیلیت مارکتینگ باید یک محصول مرتبط با مد و زیبایی را انتخاب کنید  تا علاوه بر فروش بیشتر , مخاطبان را هم از وبسایت فرار ندهید.

شما همچنین باید در نظر داشته باشید که فقط محصولات را توصیه نمیکنید! اگر کاربر محصولی را بر اساس توصیه شما خریداری کند و مفید نباشد دیگر کاربر به توصیه های شما اعتماد نخواهد کرد.

 پلاگین و ابزار برای بازاریابی وابسته در وردپرس

همانطور که وبلاگ شما رشد میکند  , شما به توصیه محصولات بیشتری میپردازید و این باعث میشود که شما برای مدیریت لینک ها  , اگهی های  تبلیغاتی در سراسر وبسایت دچار مشکل شوید.

خوشبختانه، ابزار بازاریابی وابسته و افزونه های عالی برای وردپرس وجود دارد که می توانید از آن برای کمک به مدیریت استفاده کنید.

تشنه بازاریابی

به صورت دستی اضافه کردن لینک به محتوای شما بسیار دشوار است که سایت شما رشد می کند. شما باید URL را با شناسه وابسته خود کپی کنید هر بار که محصول را ذکر میکنید و آن را در WordPress قرار دهید.

اضافه کردن لینک ها با شناسه مخصوص شما به صورت دستی به محتوا  بسیار دشوار است به خصوص زمانی که محتوای شما زیاد میشود  و وبسایت شما رشد میکند.

در این زمان افزونه  ThirstyAffiliates  میتواند به کمک شما بیاید. این یک پلاگین برای مدیریت لینک های وابسته است که به شما اجازه میدهد به راحتی لینک های وابسته خودرا به سایت وردپرسی خود اضافه کنید.

این همچنین به شما اجازه می دهد لینک های وابسته طولانی خود را به لینک های  کوتاه  و کاربرپسند تر تغییر دهید.

ThirstyAffiliates همچنین دارای گزینه است که به طور خودکار کلمات کلیدی  را با لینک ها جا به جا کند  که می تواند به طور قابل توجهی به شما کمک کند  تا در امد خودرا افزایش دهید.

AdSanity

AdSanity بهترین پلاگین مدیریت آگهی وردپرس است و باید برای بازاریابان وابسته جعبه ابزار بسیار پیشرفته ای دارد! . با استفاده از این افزونه میتوانید  تبلیغات بنری برای سایت وردپرس خود اضافه کنید و با داشبورد واحد ان هارا مدیریت کنید.

همچنین با AdSanity  میتوانید در پست ها , صفحه ها , ویجت های کناری و… به اسانی اگهی اضافه کنید و ان هارا مدیریت کنید.

MonsterInsights

MonsterInsights بهترین افزونه Google Analytics برای وردپرس است. این به شما اجازه می دهد تا ببینید  که ورودی کاربران شما از کجاست و چه رفتاری در وبسایت شما دارند و بیشتر در کدام بخش های سایت مشغول هستند. این به شما این فرصت را میدهد که اگهی های تبلیغاتی را در بخش هایی قرار دهید که توجه مخاطب به بنر یا اگهی تبلیغاتی بیشتر جلب شود.

همچنین به شما کمک می کند لینک های وابسته خروجی خود را با استفاده از Google Analytics پیگیری کنید. این به شما این امکان را می دهد تا متوجه شوید کدام لینک های وابسته بیشتر مورد کلیک قرار می گیرند و به شما کمک می کنند فرصت های از دست رفته را کشف کنید.

موفق باشید.

 

Sample plugin to test LicenseBox is active, Thank you for purchasing.

توصیه میکنیم این مطالب را هم حتما بخوانیدتا کنون دیدگاهی ارسال نشده است،

1 دقیقه وقت دارید؟

با باشگاه وردپرس آشنا شوید
دیدن این ویدئو فقط یک دقیقه زمان شما را می گیرد

لطفا نام و ایمیل خود را وارد کنید

تا این آموزش ارزشمند همین الان برایتان ایمیل شود
فیلم آموزشی را همین الان برایم ایمیل کن
close-link

لطفا نام و ایمیل خود را وارد کنید

تا این آموزش ارزشمند همین الان برایتان ایمیل شود
فیلم آموزشی را همین الان برایم ایمیل کن
close-link

برای دانلود ماهنامه لطفا فرم زیر را تکمیل کنید
 
دانلود ماهنامه باشگاه وردپرس
close-link