درج مطالب مرتبط در پست های وردپرس

درج مطالب مرتبط برای سایت های خبری و سایت هایی که مطالب زیادی دارند، بسیار کاربردی و مفید هستند و باعث جذب کاربر و باقی ماندن آنها در سایت می شوند.

در این آموزش قصد داریم به سادگی عنوان مطالب مرتبط را بصورت لینک بین پست های وردپرس قرار دهیم و به این صورت سبب افزایش بازدید مطالب سایت شویم.

 

inlinerelatedlinkswp1

 

چرا و چه موقع به درج مطالب مرتبط بین پست های وردپرس نیاز داریم؟

اغلب وبلاگ نویسان و مدیران سایت، از پلاگین های درج مطالب مرتبط استفاده می کنند که لینک مطالب را در انتهای پست نمایش می دهد. نمایش لینک مطالب مرتبط با یک پست، به بازدید کننده اجازه میدهد با بخش بیشتری از محتوا و مطالب سایت شما آشنا شود و زمان بیشتری در صفحه تان باقی بماند.

از آنجایی که بطور معمول، پلاگین های مطالب مرتبط، لینک های مطلب را در انتهای پست ها قرار میدهند، ممکن است بسیاری از کاربران در میانه مطلب از مطالعه منصرف شده و هرگز به پایان مطلب نرسند و لینک های سایر مطالب شما را نبینند. اینجاست که باید مطالب مرتبط را بین مطالب و پست هایتان قرار دهید و بازدید کننده را غافلگیر کنید! با طراحی مناسب مطالب مرتبط بین مطلب، به سادگی هم بازدید کننده را به مطالعه مطالب بیشتر دعوت می کنید و هم حواس وی را از خواندن مطلب فعلی پرت نمی کنید. به نمونه زیر توجه کنید:

inlinerelatedlinkswp2

گذشته از این، سئوی سایت شما هم ارتقا پیدا می کند چون لینک به مطالب داخلی تان افزایش می یابد.

برای شروع، پلاگین Inline Related Posts را نصب و فعال کنید. در بخش تنظیمات وردپرس،  منوی  Inline Related Posts اضافه می گردد. روی آن کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات این پلاگین بروید. مشابه تصویر زیر، گزینه Active را فعال کنید تا بقیه تنظیمات نمایش داده شوند.

inlinerelatedlinkswp3

 

در اینجا می توانید ظاهر و نحوه نمایش مطالب مرتبط بین پست هایتان را تغییر دهید. دو تم رایگان برای نمایش مطالب مرتبط وجود دارد و می توانید رنگ آن ها را هم تغییر دهید. بعد از تعیین نحوه نمایش، می توانید مطالب مرتبط را بین پست های فعلی تان اضافه کنید. می توانید تعیین کنید چه تعداد لینک بین پست ها نمایش داده شود و فاصله بین مطالب را بر اساس کلمه تعیین کنید. به تصویر زیر دقت کنید:inlinerelatedlinkswp4

در پایان تنظیمات تان را ذخیره کنید.

ممکن است بخواهید در یک پست خاص، مطالب مرتبط نمایش داده نشوند. به سادگی می توانید نمایش مطالب مرتبط بین پست ها را برای این پست های خاص، غیرفعال کنید. پست مورد نظرتان را باز کنید و نمایش مطالب مرتبط را در آن غیرفعال کنید:

inlinerelatedlinkswp5

امیدوارم که این آموزش برایتان مفید باشد. شما چگونه بازدید مطالب تان را افزایش می دهید؟

ما را از نظراتتان آگاه کنید.

 

 

 

 

Sample plugin to test LicenseBox is active, Thank you for purchasing.

توصیه میکنیم این مطالب را هم حتما بخوانیدتا کنون دیدگاهی ارسال نشده است،

1 دقیقه وقت دارید؟

با باشگاه وردپرس آشنا شوید
دیدن این ویدئو فقط یک دقیقه زمان شما را می گیرد

لطفا نام و ایمیل خود را وارد کنید

تا این آموزش ارزشمند همین الان برایتان ایمیل شود
فیلم آموزشی را همین الان برایم ایمیل کن
close-link

لطفا نام و ایمیل خود را وارد کنید

تا این آموزش ارزشمند همین الان برایتان ایمیل شود
فیلم آموزشی را همین الان برایم ایمیل کن
close-link

برای دانلود ماهنامه لطفا فرم زیر را تکمیل کنید
 
دانلود ماهنامه باشگاه وردپرس
close-link