27 ایده آزمایش شده و آسان برای راه اندازی کسب و کار آنلاین و کسب درآمد

ایده های آسان برای راه اندازی کسب و کار آنلاین

آیا  دنبال ایده ی کسب وکار آنلاین می گردید تا درآمد جانبی داشته باشید ؟ اینترنت فرصت های زیادی برای شروع کسب و کار یا پیدا کردن کار عرضه  می کند. در این مقاله ، روش های اثبات شده و راحتی برای شروع یک کسب وکار آنلاین  که می توانید از آن درامد کسب کنید ، نشان خواهیم داد.

چرا  یک کسب  و کار اینترنتی را شروع کنیم؟

اغلب اوقات تکنولوژی  بخاطر از بین بردن شغل ها و کسب و کار های سنتی و معمول سرزنش می شود. در همین زمان، تکنولوژی های جددید میلیون ها شغل جدید و کسب و کار نو را ایجاد می کند که هرکسی می تواند از آنها بهره ببرد.

شروع یک کسب و کار آنلاین از هر زمانی راحت تر است. شما می توانید در خانه خود بنشینید و فقط با داشتن یک کامپیوتر و اینترنت کار خو د را انجام دهید و دیگر نیازی به سرمایه گذاری و پول زیاد برای شروع ندارید.

احتیاط اگر کسی به شما بگوید که می توانید با سرمایه گذاری مقدار زیادی پول ، سریع تر به این هدف برسید، احتمالا کلاهبرداری است. از این افراد دوری کنید.

ایده های که در این مقاله با شما در میان می گذاریم ، روش های برای ایجاد کسب و کار های انلاین قانونی است، و شما باید به سختی کار کنید تا در آن موفق شوید.

حالا بیایید باهم نگاهی به روش های راحت و اثبات شده برای کسب درامد از کسب و کار های انلاین بیاندازیم.

یک وبلاگ بسازید و از آن درامد کسب کنید

راه اندازی وبلاگ و کسب در امد

بلاگ  ها یکی از موفق ترین روش های کسب درامد انلاین هستند. بلاگر ها یی مانند Darren Rowse, John Lee Dumas و Pat Flynn درامد های 6 رقمی از این راه دارند و انها تنها نیستند.  Syed Balkhi یک کسب و کار انلاین ایجاد کرده که بایک وبلاگ شروع شده است. هزاران بلاگر وجود دارند که بلاگ های موفقی را مدیریت می کنند که به شغل تمام وقت آنها تبدیل شده است.

شروع کار با وبلاگ بسیار راحت است، و راه های زیادی برای کسب در امد از ان وجود دارد. یکی از راه های معمول کسب درامد از وبلاگتان با نشان دادن تبلیغات گوگل است.

با وجود اینکه فقط 30 دقیقه برای ایجاد و راه اندازی یک وبلاگ نیاز دارید ، اما باید سخت کار کنید تا بتوانید موفق شوید. همچنین شما باید برای کاربران خود محتوای مفید ، سرگرم کننده ، جذاب و بصورت منظم  تولید کنید.

خوشبختانه ، میلون ها ایده ی پست های بلاگ وجود دارد که می توانید از انها برای تولید محتوای خود استفاده کنید. زمانیکه بلاگ شما پیشرفت کرد ، می توانید از ان برای استراتژی های کسب درامد استفاده کنید.

همچنین شما قادر خواهید بود از بلاگتان برای راه اندازی سایر کسب و کار هایتان استفاده کنید.

یک بازاریاب وابسته شوید

بازاریاب وابسته

با بازاریابی وابسته ، محصولات و یا سرویس های دیگر افراد را بفروش می رسانید و از هر فروش درامد کسب  می کنید.

بسیاری از بازاریاب های وابسته با راه اندازی بلاگ یا سایت و ایمیل  برای خود این کار را انجام می دهند. آنها نیاز مند یادگیری استاتژی های بازاریابی انلاین مانند ceo و محتوای بازاریابی هستند تا کاربران و دنبال کنندگان را جذب کنند.

تولید و فروش دوره های انلاین

فروشگاه انلاین

اگر در برخی چیزها استعاد دارید ، چرا آن را به دیگران اموزش نمی دهید تا از ان پول بدست اورید؟ فروش دوره های انلاین روشی دیگر از روش های معمول کسب و کار های انلاین است.

بسیاری از کاربران ترجیح می دهند مهارت ها و دانش مورد نیاز خود را با استفاده از دوره های انلاین بدست اوردند. تولید یک دوره انلاین به کمک نرم افزار lms خیلی راحت تر شده است. ین پلتفرم امکاناتی دارد که دوره های خلاقانه ای  را به راحتی برای مدیریت ابزار های کلاس ها ، دانش اموزان  و …  ایجاد کنید.

نکته مثبت این پلتفرم این است که برای راه اندازی سایت خود نیازی به نوشتن حتی یک خط کد نیست .

فرشگاه تجارت الکترونیکی بسازید

راه اندازی فروشگاه انلاین

 

فروش انلاین محصولات هرگز راحت نبوده است. هرکسی می توانید به راحتی و در طول چند دقیقه یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کرده  و شروع فروش محصولات کند.

این محصولات می تواند محصولات فیزیکی یا دانلود ، مانند کتاب اینترنتی، موزیک، نرم افزار یا موارد دیگر باشد.

قبل از شروع به کار، باید یک جستجو انجام دهید.  این موضوعات به شما کمک می کند تا ایده های بیشتر به ذهنتان برسد:

یک فرصت  با تقاضای بالا و رقابت کم پیدا کنید.

 

کاری که شما در فروشگاه اینترنتی خود انجام می دهید ، باید با کاری که فروشگاه های دیگر انجام می دهند متفاوت باشد.

از هزینه های مربوط به گرفتن محصولات از تولید کننده به مشتریان استفاده کنید. یک مدل قیمت گذاری را انتخاب کنید تا محصولاتتان رقابت کنند و ارزش بالایی را برای مشتریان شما ارائه دهند. آخرین، اما نه حداقل، حاشیه سود شما باید به اندازه کافی منطقی باشد تا اطمینان حاصل شود که کسب و کار شما در طولانی مدت می تواند حفظ و رشد کند.

 

همچنین نیازمند پلتفرمی برای فروشگاه تجارت الکترونیکی خود نیاز دارید. آسان ترین روش برای شروع استفاده از Shopify  یا WooCommerce. است که هردوازبهترین پلتفرم ها هستند.

یک سایت عضویت بسازید

راه اندازی سایت عضویت

سایت های عضویت با فروش اشتراک برای دسترسی به محتوای غیر رایگان و مزایا و امکانات دیگر سایت ، درامد کسب می کند.    به جای تکیه کردن به درامد تبلیغاتی، می توان به کاربران اجازه داد تا با پرداخت حق عضویت خود از سایت حمایت کنند.

انواع مختلفی از سایت های عضویت وجود دارد ، برای مثال ، برخی از این سایت ها برای محتوای سایت ، دسترسی های ویژه و انحصاری در اختیار کاربران قرار می دهند. برخی نیز دسترسی هایی مانند امکانات ارتباطی مثل فروم ، گروه فیسبوک یا گروه اسلک در اختیار کاربران قرار می دهند.

شما باید موقعیت و مزیت مناسبی برای سایت عضویت خود پیدا کنید. تا آنقدر ارزشمند باشد که کاربران برای آن پول پرداخت کنند.

نرم افزار های عضویت متنوعی وجود دارد که می توانید از انها برای ساخت آسان هر نوع سیستم ارتباطی آنلاین استفاده کنید. مدل های اشتراک،مدیریت کاربران،  پرداخت انلاین و … مختلفی می توانید انتخاب کنید.

یک فروشگاه انلاین  با حمل بار بسازید 

 فروشگاه انلاین  با حمل بار انلاین از بازاریابی انلاین و تجارت الکترونیک ترکیب شده است. اساسا، شما باید یک فروشگاه انلاین برای فروش محصولات دیگر افراد برای دست اوردن کمیسیو حاصل از فروش بسازید . شما باید یک فرشگاه انلاین را بدون نیاز به  مدیریت کالاهای موجود یا حمل آنها، بسازید.

 

بزرگترین سود راه اندازین این کسب و کار، موانع کمتر ، کمترین سرمایه گذاری بدون هیچ زحمتی است. با این حال، از معایب آن این است که باید برای فروش محصولات دیگر افراد برای حاشیه سود کوچکتر،  به سختی تلاش کنید.

سرانجام بیشتر این نوع سایت ها، محصولات خود را می فروشند و سود حاصل از فروششان نیز بیشتر می شود.

 یک سایت کاریابی ایجاد کنید

Job board

یکی دیگر از راه های کسب درامد، ایجاد یک سایت کاریابی است. که جویندگان کار را به کارفرمایان مرتبط می سازد.

انواع مختلفی از موتورهای جستجوی کارانلاین وجود دارد، بدین معنی است که باید یک مزیت خاص پیدا کنید تا سایت شما به چشم بیاید . برای مثال ، می توانید سایت کاربیابی مختص توسعه دهندگان سایت  یا خدمتکارحیوان خانگی راه اندازی

می توانید کنید.

شما می توانید هزینه های کمی برای هر لیست کار ارسال شده توسط کارفرمایان، بسته های شرکت ها را برای ارسال چندین لیست و یا افراد جویای  شغل برای ارسال رزومه خود را شارژ کنید.

 یک سایت استخدام متخصص برای پروژه ها راه اندازی کنید

 

با این سایت می توانید با متصل کردن کارفرمایان به پیمانکاران و فری لنسرها درامد کسب کنید. به این صورت ، براساس قیمت کلی کار ها، درامد کسب می کنید. معمول ترین سایت های استخدام مانند Fiverr، PeoplePerHour, UpWork,  چندین میلیون دلار در سال درامد دارند.

اساسا، شما مانند یک  واسط بین کارفرمایان  و فری لنسر ها عمل می کنید. کارفرمایان برای هر کار هزینه ای را به شما می پردازند، و بعد از دریافت  و کسر کمیسیون ،دستمزد فریلنسر ها را پس از تکمیل پروژه می پردازید .

متخصص سئو شوید           

متخصص سئو

سئو یا بهینه سازی موتور جستجو ، به مالکان سایت ها کمک می کند تا بازدید کنندگان بیشتری را از موتورهای جستجو جذب کنند.این یک مهارت است که به مطالعه  مداوم وآشنا بودن به جدیدترین ترفند ها نیازدارد. متخصص سئو می تواند شرکت خود را داشته باشد یا بصورت یک فری لنسر کار کند و یا با پیوستن به یک شرکت بصورت تمام وقت کار کند.

با اجرای وبسایت های موفق یا کسب مدرک های آنلاین می توانید یک متخصص سئو شوید. مشتریان را در سایت های فری لسنری مانند  UpWork و Freelancer.com. می توانید پیدا کنید.سئو  صنعت بسیار رقابتی است ، و باید از تمام ابزارهای سئو موجود در بازار استفاده کنید. علاوه براین ، باید مقدمات  تکنیک های سئو وردپرس، ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی و ابزارهای بازاریابی محتوا را بیاموزید.

بلاگ غذا و دستورالعمل غذایی بسازید

راه اندازی کسب و کار با دستورات غذایی

بلاگ های غذا و دستورالعمل ، یکی از نکات سودآور و فرصت های عالی برای کسب و کار انلاین است.  این وبلاگ ها از تکنیک ها ی مختلفی ، مانند تبلیغات گوگل، بازاریابی وابسته، فروش کتابهای آموزش اشپزی یا اجرای یک فروشگاه انلاین  برای کسب درامد استفاده می کنند.

شما باید درمورد غذا و اشپزی  مشتاق باشید. این ایده یک فرصت رقابتی است ، پس باید بیاندیشید که از چه راه هایی بلاگ شما خاص ومی تواند جذاب باشد.

توسعه دهنده وردپرس شوید

وردپرس محبوب ترین پلتفرم برای ساخت وبسایت در جهان است. 30درصد سایت های جهان از وردپرس استفاده می کنند.این بدین معنی است که میلیون ها  کسب و کار در سراسر جهان از این پلتفرم استفاده می کنند.

این میزان استفاده عظیم ، به این معنی است که تقاضای بسیار زیادی در بازار برای توسعه دهندان وردپرس وجود دارد. وردپرس نرم افزاری متن باز است، که یعنی هرکسی می تواند برای آن کد نویسی کند، تم بسازد و پلاگین بنویسد.

بعنوان یک توسعه دهنده وردپرس، در شرکت های بزرگی می توانید استخدام شوید،  برندهای بزرگی از وردپرس استفاده  می کنند . یا شرکت توسعه وردپرس خودتان را تاسیس کنید.

برای اینکار باید PHP, JavaScript, CSS, , HTML.  بیاموزید. کتاب، ویدئوهای اموزشی ، دوره های انلاین زیادی وجود دارد که می توانین از انها کمک بگیرید.

سیستم فروشگاه ساز انلاین بسازید

یکی دیگر از ایده های کسب و کار که می توانید از ان درامد کسب کنید، سایتی است که افراد بتوانند در ان خرید و فروش انجام دهند.

کاربران در این وبسایت می توانند فروشگاه های کوچک خود را ایجاد کنند و محصولات خود را بفروشند، شما نیز از این طریق درامد کسب می کنید.

برای جذب فروشندگان، باید مزیت های بیشتر و رقابت کمتری را انتخاب کنید. پلتفرم مخصوص خود را ایجاد کنید وفروشندگان و مشتریان را با پیشنهاد ، تجربه کاربری و پشتیبانی بهتر ترغیب کنید.

 طراح گرافیک شوید

طراحان با طراحی تصاویر، لوگو، وبسایت ، صفحات فروش و.. درامد کسب می کنند.  طراحی صنعت عظیمی با میلیون ها کسب و کار وفرصت های حرفه ای است.

برای اینکه یک طراح شوید، باید نحوه استفاده از نرم افزار های حرفه ای طراحی مانند Adobe Illustrator, Photoshop را یاد بگیرید . اموزشگاه ها ،مدارس ، کالج ها و دانشگاه های زیادی دروس مرتبط با این حرفه را آموزش می دهند که میتوانید با آنها شروع کنید.

بلاگ فاشیون و مد راه اندازی کنید 

Start a fashion blog

ایا به اخرین ترند ها و اخبار مد علاقمند هستید؟  چرا از علاقه تان برای راه اندازی بلاگ مد و لباس و پول در آوردن از آن استفاده نمی کنید.

بلاگ های مد و فشیون  تبلیغ کنندگان زیادی مانند برند های مشهور و اسپانسر های زیادی را جذب می کنند. نه تنها می توانید از این راه درامد بدست بیاورید، بلکه  میتوانید به شخص تاثیر گذار و سرشناسی تبدیل شوید و از مزایای مانند لباس های رایگان، دعوت به نمایش های منحصر به فرد برخوردار شوید.

بازاریاب محتوا شوید

بازاریاب محتوا در ترویج محصولات و سرویس ها با  تولید محتوای مفید  و جذاب به کسب  و کار ها کمک می کنند.تمام کسب و کار ها برای جذب مشتری به محتوا نیاز دارند. بازار فزاینده ای برای بازاریاب محتوا وجود دارد که به این زودی ها فروکش نمی کند.

بازاریاب های  محتوا  نویسندگان خوبی هستند، اما فقط بلاگر نیستند. آنها در پیدا کردن ایده های محتوا متخصص هستند، که بازدید کنندگان  و مشتریان بیشتری را برای سایت به ارمغان اورد.

متخصص ppc  شوید

Ppc مخفف Pay-Per-Click به معنی تبلیغات کلیکی است ، تبلیغ کنندگان بابت هرکلیک روی تبلیغ  پول پرداخت می کنند. اما صاحبان کسب و کار نمی دانند که چگونه می توانند این کمپین ها را به طور موثر به حداکثر برسانند.

متخصصان PPC به شرکت ها در پیدا کردن کمپین های تبلیغاتی پرداخت شده برای هر کلیک را در پلتفرم هایی مانند Google AdWords اجرا کنند، کمک می کنند. آنها به پیدا کردن کلمات کلیدی و ویژگی های مناسب برای به حداکثر رساندن ROI در تبلیغات کمک می کنند.

Ppc را با اجرای تبلیغات خود و مطالعه منابع موجود دراینترنت  یاد بگیرید.برنامه  های مدرک آنلاین نیز وجود دارد که می توانید مهارت های خود را ارتقا دهید.

برای پیدا کردن شغلهای ppc وبسایت های فری لنسری معمول را که صاحبان کسب و کار ها در آن به دنبال این تخصص هستند، جستجو کنید.

پادکست تولید کنید.

Start a podcast

پادکست یک فایل صوتی داستان وار سریالی است که کاربران برای دانلود و گوش دادن آن هزینه پرداخت می کنند. پادکست، راهی عالی برای بدست اوردن یک کسب و کار موفق انلاین با فرصت های زیادی برای رشد و پیشرفت  است .

با تبلیغات، اسپانسر و حمایت مالی، شراکت درکار و بازاریابی وابسته از پادکست می توان درامد بدست اورد. برای یک پادکست باید موضوع انتخاب کنید که جالب و جذاب  باشد، بعد می توانید یک پادکست خاص درست کنید.

 یک سایت نظر سنجی راه اندازی کنید.

ساختن یک وب سایت نظر سنجی ، یکی دیگر از فرصت های کسب و کار آنلاین آنلاین است. یکی از محبوب ترین سایت های نظر سنجی TripAdvisor، بیش از 12 میلیارد دلار ارزش دارد. با این حال، این یک صنعت بسیار رقابتی است که به این معنی است که شما باید یک موضوع خاص را با فضای رقابتی کم پیدا کنید. از طریق بازاریابی وابسته، نمایش تبلیغات یا انتشار بررسی درامد کسب کنید.

خرید و فروش دامنه

برای راه اندازی یک سایت ، خرید دامنه الزامی است.  با یک بار خرید و ثبت  یک دامنه، به هرمدتی که بخواهید هر استفاده ازان می توانید بکنید. بسیاری از افراد دامنه ها را ثبت می کنند، بعد مانند املاک و مستغلات ، با قیمت بالاتر می فروشند.

این کسب و کار اینترنتی ، به سرمایه گذاری و  شکیبایی نیاز دارد، تا در فرصت مناسب دامنه ها را بفروشید. اره این یک کسب و کار بسیار رقابتی است و قبل از ورود به آن باید به همان اندازه در مورد آن مطالعه کنید.

خرید و فروش وبسایت

 ساخت وب سایت ها و کسب درآمد از آنها بسیار ساده تر شده است. بسیاری از افراد در سراسر جهان وبسایت های موفقی را راه اندازی کرده و سپس آن را به فروش می گذارند.

سایتی مانند flippa منبعی عالی برای خرید و فروش سایت های ثبت شده است.  قبل از سرمایه گذاری حتما تحقیق کنید. منابع زیادی را برای Flippa پیدا خواهید کرد تا به شما در یادگیری اصول اولیه کمک کند.

با خرید یک وب سایت و  بهینه سازی درآمد / رشد آن، و سپس فروش مجدد آن برای چندین مرتبه فرصت های زیادی وجود دارد.

 حراجی انلاین راه اندازی کنید

راه اندازی حراجی انلاین

ایجاد یک eBay مانند وب سایت مزایده یکی دیگر از آسان برای شروع ایده کسب و کار آنلاین است. اساسا شما یک پلتفرم برای خرید و فروش کاربران ایجاد می کنید.

  محصولات و حراجی ها را  خودتان اضافه کنید ، یا به سایر فروشندگان این دسترسی را دهید تا حراجی های خودشان را برگزار کنند.برای هر حراجی ، به برگزار کننده آن مزایده درصدی را پرداخت می کنید.

برای یوتیوب محتوا تولید کنید

اگر دوست دارید ویدئو تولید کنید، پس فرصت خوبیست تا یک یوتیوبر شوید.یوتیوب بزرگترین پلتفرم میزبانی ویدئو ، و دومین موتور جستجوی محبوب ، و محیط عمومی  عظیمی از  تولید کنندگان محتوا د ر جهان است.

یوتیوب فرصتی برای همه است که ویدئو ها ی خود را اپلد کنند، کانال های خود را بسازند، و از تبلیغات، حمایت مالی و معاملات درامدک سب کنند. برخی از تولید کنندگان محتوا برای یوتیوب، میلیون ها دلار در سال درامد دارند

ویدئوهای خود را با هر موضوعی که می خواهید بسازید  در کانال شخصی خود یا کانال های اموزشی ، نظر سنجی ، اشپزی و … به اشتراک بگذارید

ستاره اینستاگرام شوید

اگر شماهم به عکاسی و فیلمبرداری علاقمندید، باید اینستاگرام را به دقت بررسی کنید تا یک کسب  و کار اینترنتی راه راه اندازی کنید . کاربران اینستاگرام از طریق اسپانسری، تبلیغ محصول و … درامد کسب می کنند.برای اینکار به یک دوربین ، مهارت های مقدماتی ادیت عکس و کمی خلاقیت نیاز دارید. سپس به یک استراتژی برای قرار دادن پست های منظم نیاز دارید. باید در هنر استفاده از هشتگ ها برای ارتقا پست های اینستاگرام خود و به اشتراگ گذاری انها در وبسایت برای رسیدن به مخاطبانی فراتر از اینستاگرام ماهر شوید.

 ویرایشگر ویدئو شوید

ویدیو ادیتور

اگر به تهیه ویدئو و ادیت فیلم علاقمندید ، اما نمی خواهید آنها را در کانال های یوتیوب قرار دهید، پس از مهارت های خود برای کمک به صاحبان کسب و کار ها استفاده کنید. به علت محبوبیت زیاد ویدیو های یوتیوب و فیس بوک ، صاحبان کسب و کار ها در سراسر جهان به افراد حرفه ای جهت ادیت ویدئو هایشان نیاز دارندو

کار خود را با جستجو در سایت های فری لنسری می توانید شروع کنید. شاید ابتدا، با مشتریان مختلفی کار کنید، اما بعد ازم دت کوتاهی مشتریان دائمی خواهید داشت که پروژه های کافی پیشنهاد خواهند  داد و تمام وقت شما را خواهند گرفت. در این زمان است که می توانید کسب و کار خود را برای تاسیس شرکت خود  گسترش دهید و یا فری لنسر های دیگر برای کمک فرا خوانید.

منابع متنوعی اعم ازدوره های  رایگان و غیر رایگان برای یادگیری ادیت ویدئو وجود دارد . ابتدا کمی از زمان خود را برای یادگیری مهارت های اصلی صرف کنید، سپس شروع به کار کنید.

راوی شوید

راوی ها استعداد صدای خود را دراختیار تولید کنندگان ویدئو ها، سازندگان فیلم  و سایر تولید کنندگان محتوای دیجیتالی می گذارند.بسیاری ازکانالهای یوتیوب دنبال افرادی هستند که ویدئوهایشان را دوبله کنند. تعدادی تمرین مقدماتی صدا  برای شروع آسان یک شغل سودآور کمک می کند.

شما به میکروفون های با کیفیت خوب و نرم افزار ضبط صدا برای ضبط صدای خود  نیاز دارید. بعد از آن می توانید صدای خود را به مشتریان بفرستید تا از ان در ویدئوی خود ا ز ان استفاده کنند.

 ارائه پشتیبانی فنی

کمک به افراد  در فروم های تکنلوژوی را دوست دارید؟ اگر  جوابتان بله است، پس از فرصت هایی که بابت آن پول پرداخت می کند، استفاده کنید.

بسیاری از صاحبان کسب و کار ، دنبال  افرادی هستند که پشتیبان فنی باشندتا به مشتریان کمک کنند. ابتدا باید با محصولات و سرویس ها اشنا شوید ، سپس شروع به جواب دادن به سوال های مشتریان کنید.. بسیاری از شرکت ها از چت زنده یا سیستم تیکتینگ برای پاسخگویی به مشتریان استفاده می کنند. اغلب این شغل ها بصورت  دورکاری هستند ، که به این معنی است ، در خانه م می توانید کار کنید.

 کارشناس تولید شوید

کارشناس تولید صاحبان کسب و کارها را در پیدا کردن مشتریان جدید و یا هدایت آنها کمک می کند. آنها با استفاده از ابزارهای حرفه ای مانند OptinMonster  نرخ افزایش تغییر را رصد و محاسبه می کنند.

امیدواریم این مقاله شمارا در پیدا کردن بهترین و راحت ترین راه برای شروع ایده ی کسب و کار انلاین کمک کرده باشد.

توصیه میکنیم این مطالب را هم حتما بخوانیدتا کنون دیدگاهی ارسال نشده است،

1 دقیقه وقت دارید؟

با باشگاه وردپرس آشنا شوید
دیدن این ویدئو فقط یک دقیقه زمان شما را می گیرد

لطفا نام و ایمیل خود را وارد کنید

تا این آموزش ارزشمند همین الان برایتان ایمیل شود
فیلم آموزشی را همین الان برایم ایمیل کن
close-link

لطفا نام و ایمیل خود را وارد کنید

تا این آموزش ارزشمند همین الان برایتان ایمیل شود
فیلم آموزشی را همین الان برایم ایمیل کن
close-link

برای دانلود ماهنامه لطفا فرم زیر را تکمیل کنید
 
دانلود ماهنامه باشگاه وردپرس
close-link