5- نوشته ها

جهت اضافه کردن نوشته ای جدید در سایت طبق تصویر زیر روی نوشته ها (عدد1) –> افزودن نوشته (عدد2) کلیک می کنیم

 

در این صفحه وارد کردن عنوان یک فیلد (عدد3) اجباری بوده و در بخش ویرایشگر آن و با استفاده از نوار ابزار مربوطه (عدد4) می توانیم تغییراتی را روی متن نوشته شده خود اعمال نماییم. 

 

text1

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید ویرایشگر وردپرس به دو صورت دیداری و متن می باشد؛

 

5

 

در بخش دیداری متون نوشته شده از طریق نوار ابزار قابلیت ویرایش داشته که در بخش متن نیز می توانیم تگ های HTML و CSS را وارد کنیم در سمت چپ ویرایشگر قابلیتها بصورت “دخیره پیش نویس” و “پیش نمایش” وجود دارد که در حالت پیش نویس متن درسایت قابل رویت نمی باشد در بخش وضعیت هم می توانیم حالتهای برای بازبینی و پیش نویس را انتخاب کنیم که در هر دو حالت متن در سایت دیده نمی شود. در حالت نمایانی هم می توانیم سه نوع نوشته عمومی (مشاهده برای همه کاربران)، رمزدار (فقط کاربرانی که رمز دارند مطلب رامشاهده کنند)، خصوصی (جهت نمایش فقط برای admin)  را انتخاب کنیم. با کلیک روی دکمه “انتشار” مطلب موجود هم دخیره و هم درسایت  قابل رویت می شود. در بخش انتشار با کلیک روی انتشار فوری نیز می توانیم زمان/ تاریخ را برای آن درنظر بگیریم.

اضافه کردن ادامه خواندن در یک نوشته :

چنانچه بخواهیم در متون نوشته شده در سایت مشابه تصویر زیر (عدد3) ادامه خواندن را داشته باشیم به گونه ای که با کلیک روی آن به کل محتویات صفحه دسترسی پیدا کنیم طبق تصویر زیر با کلیک روی نوار ابزار ( عدد1 )بین سطرها فاصله افتاده ومی توانیم این قابلیت را به متن خود اضافه کنیم.

 

more

اضافه کردن تصویر به نوشته:

برای افزودن تصویر به متن نوشته شده طبق تصویر زیر روی  دکمه افزودن پرونده چندرسانه ای (عدد1) کلیک کرده و در صفحه بازشده با کلیک روی بارگذاری پرونده (عدد2)  و درصفحه باز شده با کلیلک روی گزینش پرونده ها (عدد3)می توانیم فایل های مورد نظر را آپلود کنیم ؛ بعد از بارگذاری  تصویر مورد نظر، در سمت چپ آن امکان ویرایش تصویر (عدد4) نیز فراهم می شود همچنین درصفحه پیش رو امکان تنظیماتی چون چرخش تصویر، وارونگی(عدد5) و.. روی تصویر نیز به کاربر داده می شود.

 

gallery

 

با درج کردن تصویر در یک نوشته امکان ویرایش آن نیز وجود داشته و با کلیک روی بخش ویرایش روی تصویر در صفحه جزئیات تصویر می توانیم به تغییر نام، نحوه چینش تصویر، اندازه و پیوند (انتخاب پرونده رسانه ای که آنرابه خود عکس لینک می دهد / آیتم نشانی دلخواه نیز عکس را به سایت دیگر لینک می کند) را ویرایش کنیم .

edit

 

نکته !!!! تصاویری که در وردپرس ذخیره می شود درسه سایز تمام اندازه تصویر/ بندانگشتی و تمام اندازه ها به جز بند انگشتی می باشند.

ساخت گالری عکس:

برای ساخت یک گالری عکس ابتدا ازمنوی پیشخوان منوی نوشته ها–> افزودن نوشته را انتخاب کرده  عنوان آنرا “گالری عکس ” گذاشته و روی افزودن پرونده چندرسانه ای کلیک می کنیم دراینصورت صفحه ای مطابق شکل زیرنمایش داده می شود که در بخش حاشیه سمت راست آن ساخت گالری را انتخاب کرده (عدد1) سپس روی بارگذاری پرونده (عدد2) کلیک کرده تصاویر را بارگذاری کرده (عدد3) سپس روی دکمه  “گالری تازه بسازید” کلیک کرده درادامه در صفحه ویرایش گالری نیز می توانیم برای عکس ها زیرنویس نوشته و چینش (عدد4) و اندازه عکس ها (عدد5) را تغییردهیم.

galery2

 

برای ویرایش تصاویر گالری می توانیم روی کل تصاویر دبل کلیک کرده و وارد محیط ویرایشی آن شویم. برای اینکه درصورت کلیک کردن روی تصاویر با پیغام هایی مثل پیدا نشد /چیزی اینجا نیست / مایل هستید جستجوکنید مواجه نشویم با کلیک کردن روی کل عکس گالری و دربخش تنظیمات گالری بخش پیوند به را پرونده رسانه ای انتخاب می کنیم.    

با انتخاب “همه نوشته ها”  در بخش پیشخوان وردپرس تمامی نوشته های ایجادشده با عناوین/ نام نویسنده/ دیدگاه و.. .نمایش داده می شود و شامل دو گزینه ویرایش و ویرایش سریع می باشد که در ویرایش سریع امکان تغییر عنوان ، نامک ، تاریخ و… وجود داشته اما امکان ویرایش محتویات ممکن نبوده و برای ویرایش محتویات باید گزینه ویرایش را انتخاب کنیم؛ با انتخاب زباله دان نیز نوشته مورد نطر حذف می شود.

Sample plugin to test LicenseBox is active, Thank you for purchasing.

توصیه میکنیم این مطالب را هم حتما بخوانیدتا کنون دیدگاهی ارسال نشده است،

1 دقیقه وقت دارید؟

با باشگاه وردپرس آشنا شوید
دیدن این ویدئو فقط یک دقیقه زمان شما را می گیرد

لطفا نام و ایمیل خود را وارد کنید

تا این آموزش ارزشمند همین الان برایتان ایمیل شود
فیلم آموزشی را همین الان برایم ایمیل کن
close-link

لطفا نام و ایمیل خود را وارد کنید

تا این آموزش ارزشمند همین الان برایتان ایمیل شود
فیلم آموزشی را همین الان برایم ایمیل کن
close-link

برای دانلود ماهنامه لطفا فرم زیر را تکمیل کنید
 
دانلود ماهنامه باشگاه وردپرس
close-link