5 افزونه تجارت الکترونیک در وردپرس

تعداد بسیار زیادی پلاگین تجارت الکترونیک وردپرس در بازار وجود دارد، اما همه آن‌ها مجموعه ویژگی‌های ضروری مورد نیاز شما برای ایجاد سایت تجارت الکترونیک را ندارند.
برخی از پلاگین های تجارت الکترونیک، برای فروش دانلودهای دیجیتال مانند کتاب‌های الکترونیکی، عکس، موسیقی، و غیره مناسب هستند درحالی که بقیه آن‌ها برای فروش کالاهای فیزیکی که نیاز به حمل و نقل و مدیریت موجودی دارند مناسب می‌باشند. همچنین برخی از پلاگین های تجارت الکترونیک برای هر دو آن‌ها کارامد هستند.

به دنبال کدام پلاگین تجارت الکترونیک وردپرس برای سایت خود هستید؟

پلاگین مورد انتخاب شما باید بر اساس آن چیزی باشد که می‌خواهید بفروشید و همچنین باید دارای ویژگیهایی باشد که فروشگاه آنلاین خود را به صورت کارآمد اداره نمایید.سپس، باید بررسی کنید که کدام دروازه پرداخت، پرداخت‌های شما را قبول خواهد کرد. اطمینان حاصل کنید که پلاگینی که انتخاب کرده‌اید، آن دروازه پرداخت را بطور پیش فرض یا از طریق افزونه‌ها ساپورت می‌کند.

هیچ کدام از افزونه‌های فروشگاه ساز (تجارت الکترونیک) به همراه خود قالب عرضه نمی‌شوند و باید بررسی کنید که قالب‌هایی که در دسترس شما هستند، افزونه فروشگاه ساز انتخابی شما رو پشتیبانی می‌کنند یا خیر؟
غیر ممکن است که یک پلاگین تجارت الکترونیک همه ویژگی‌ها را داشته باشد. بیشتر آن‌ها این مشکل را با افزونه‌های جانبی حل می‌کنند. این افزونه‌ها قابلیت‌های پلاگین تجارت الکترونیک شما را گسترش می‌دهند.

مطمئن شوید که پلاگین تجارت الکترونیک شما، به اندازه کافی افزونه‌های جانبی برای اتصال سایت شما به سایر سرویس‌ها را داشته باشد.

در نهایت باید بررسی کنید چه نوع پشتیانی برای پشتیبانی پلاگین موجود است. حتی اگر شما یک برنامه نویس برای کار بر روی سایت خود استخدام کنید، هنوز هم نیاز به کمک سازنده پلاگین خواهید داشت. مطمئن شوید که پلاگین دارای سیستم پشتیبانی است که می‌توانید از آن کمک بگیرید.

برای اجرای یک وبسایت تجارت الکترونیک به چه چیزی نیاز دارید؟

1- انتخاب بهترین هاستینگ وردپرسی باتوجه به اینکه وبسایت‌های تجارت الکترونیک منابع زیادی برای پردازش مصرف می‌کنند.

2- انتخاب یک نام دامنه برای وب سایت 

3- انتخاب پلاگینهای ضروری برای وبسایت، جهت کارآمدشدن سایت.

بر اساس مواردی که گفته شد، اجازه دهید تا نگاهی به بهترین پلاگین تجارت الکترونیک وردپرس بیاندازیم.

۱- ووکامرس WooCommerce

 1

WooCommerce محبوب‌ترین افزونه وردپرس تجارت الکترونیک است.
افزونه‌ها و قالبهای زیادی برای WooCommerce در دسترس می‌باشد. همچنین انجمنی بزرگ و پرشور از کاربران و توسعه دهندگان در پشت آن قرار دارند.

مزایای استفاده از WooCommerce

برخی از مزایای استفاده از WooCommerce به عنوان پلاگین تجارت الکترونیک وردپرس عبارتند از:
ضمیمه ها و قالب ها- صدها ضمیمه و قالب برای WooCommerce موجود می‌باشد، که باعث می‌شود ویژگی‌های جدید را به راحتی به سایت تجارت الکترونیک خود اضافه نمایید. مجموعه بزرگ از قالب‌ها بدین معناست که هزاران قابلیت و آپشن برای انتخاب طرح و چیدمان سایت خود دارید.

پشتیبانی دانلودهای دیجیتال، محصولات مجازی وکالاهای فیزیکی- با استفاده از WooCommerce می‌توانید فروش کالاهای فیزیکی را به خوبی دانلودهای دیجیتال (از جمله کتاب، موسیقی، نرم افزار، و غیره) انجام دهید. با افزونه جانبی Envira Gallery’s WooCommerce integration برای ووکامرس، به راحتی می‌توانید عکس‌های وبسایتتان را بفروشید.

فروش کالاهای وابسته یا محصولات خارجی – با استفاده از WooCommerce می‌توانید کالاهای وابسته یا محصولات خارجی را به سایت خود اضافه کنید. بازاریابان وابسته، می‌توانند فروشگاه‌های کالا را ایجاد کرده و به کاربران تجربه بهتری را ارائه کنند.

مدیریت موجودی کامل- WooCommerce  مجهز به ابزارهایی است که می توانید به راحتی موجودی کالای خود را مدیریت کنید یا دسترسی‌های لازم را به مدیر فروشگاه خود واگذار نمایید.

پرداخت وگزینه های حمل ونقل-  WooCommerce از دروازه پرداخت‌های عمومی پشتیبانی می‌کند و شما می‌توانید بسیاری از گزینه‌های دیگر پرداخت را با استفاده از افزونه‌ها اضافه نموده و همچنین هزینه‌های حمل و نقل و مالیات را محاسبه کنید.

پشتیبانی ومستندات – بهترین پشتیبانی و مستندات آنلاین برای WooCommerce وجود دارد.

معایب استفاده از WooCommerce

گزینه‌های بسیار زیاد – استفاده از WooCommerce بسیار راحت است، اما تعداد بسیار زیاد گزینه‌های موجود در تنظیمات صفحه می‌تواند یک کاربر جدید را بترساند.

یافتن افزونه ها – برای WooCommerce تعداد بسیار زیادی افزونه موجود می‌باشد، بعضی وقت‌ها یک کاربر شاید نتواند افزونه مناسب را برای ویژگی مد نظرش پیدا کند.

پشتیبانی از قالب ها – WooCommerce با تمام قالب‌های وردپرس همخوانی دارد، اما همیشه تنظیم کردن آن‌ها راحت نیست و با همه قالب‌ها خوب به نظر نمی‌رسد. شما نیاز به یک قالب آماده WooCommerce دارید تا از تمام ویژگی‌های آن بدون هیچ زحمت زیادی بتوانید استفاده کنید.

 WooCommerce بهترین انتخاب برای هر نوع وبسایت تجارت الکترونیک می‌باشد و دارای بزرگترین اجتماع توسعه دهندگان و کاربران، بیشترین افزونه‌ها و قالبها، بهترین پشتیبانی از وبسایت‌های چندزبانه و بهترین گزینه‌های پشتیبانی اعم از رایگان و پولی می‌باشد.

۲- دانلودهای آسان دیجیتال Easy Digital Downloads

2

Easy Digital Downloads شرایط بسیار راحتی را برای فروش آنلاین دانلودهای دیجیتال در وردپرس ایجاد می‌نماید و همراه با ویژگی‌های قدرتمند فروشگاه دیجیتال زیبا و کاربردی خوبی را ایجاد می‌کند.
ما از Easy Digital Downloads برای فروش نرم افزارها استفاده می‌نماییم.

مزایای استفاده از Easy Digital Downloads

طراحی شده برای فروش محصولات دانلودی دیجیتال –  Easy Digital Downloads برای فروش دانلودهای دیجیتال ساخته شده است. بر خلاف پلاگینهای تجارت الکترونیک که می‌توانند برای فروش همه نوع محصولی استفاده شوند Easy Digital Downloads یک تجربه بسیار بهتر برای فروش دانلودهای دیجیتال برایتان فراهم می‌کند.

استفاده آسان – استفاده از Easy Digital Downloads بسیار راحت است. از همان شروع استفاده به راحتی چگونگی اضافه کردن محصولات و نمایش آن‌ها را کشف خواهید کرد که واقعاً برای مبتدیان مفید است.

ضمیمه ها – صدها ضمیمه برای  Easy Digital Downloads وجود دارد، افزونه‌هایی برای بسیاری از دروازه‌های پرداخت، پلتفرم‌ها، خدمات و همچنین برای اضافه کردن ویژگی‌های بیشتر.

قالب – Easy Digital Downloads تقریباً با هر قالب وردپرس کار می‌کند، با این حال اگر شما هنوز قالبی انتخاب نکرده باشید، قالب‌های مختص Easy Digital Downloads ساخته شده است.

پشتیبانی عالی – این پلاگین بسیار خوب مستند شده است و شما دارای انجمن رایگان پشتیبانی، فیلم، آموزش، و حتی یک چت روم هستید، همچنین کاربرانی که حق عضویت پرداخت کرده باشند، در دریافت خدمات پشتیبانی اولویت دارند.

معایب استفاده از Easy Digital Downloads

فقط دانلود دیجیتال – همانگونه که از نام Easy Digital Downloads پیداست، فقط برای ایجاد سایت تجارت الکترونیک برای دانلودهای دیجیتال است. اما اگر شما تمایل به فروش کالاهای غیر دیجیتال با استفاده از دانلود دیجیتال را دارید، کاملاً به مشکل برمیخورید.

فروش محصولات خارجی – اگر تمایل به اضافه کردن یک محصول خارجی و یا یک محصول وابسته را دارید، نیازمند اضافه کردن یک افزونه مجزا هستید.

ما معتقدیم برای خرید آنلاین دانلودهای دیجیتال، بهترین پلاگین Easy Digital Downloads می‌باشد و در سایت‌های مشتریهایمان با موفقیت از آن استفاده کرده‌ایم.

۳- iThemes Exchange

3

در پلتفرم‌های تجارت الکترونیک وردپرس iThemes Exchange یک مدعی قوی می‌باشد.

مزایای استفاده از iThemes Exchange

گوناگونی انواع محصولات – iThemes Exchange هم دانلودهای دیجیتال و هم کالاهای فیزیکی را پشتیبانی می‌کند. همچنین دارای افزونه خرید حق عضویت و اشتراک بر روی سایت شما می‌باشد.

راه اندازی آسان و سریع – پس از فعالسازی، تنظیمات مستقیم در اختیار شما قرارداده می شود که در آن شما به سرعت با انتخاب آنچه که می‌خواهید به فروش برسد و چگونگی دریافت مبلغ آن، سایت خود را راه اندازی کنید.

رابط کاربری بصری – iThemes Exchange رابط‌های کاربری بسیار خوبی را برای اضافه کردن محصولات و مدیریت فروشگاه تجارت الکترونیک به شما ارائه می‌دهد.

افزونه‌های رایگان – اکثر پلاگین‌های دیگری که معرفی کردیم، افزونه‌های اضافی غیر رایگان دارند، درحالی که iThemes Exchange کاملاً رایگان است.

معایب استفاده از iThemes Exchange

جامعه کوچکتر – iThemes Exchange بسیار جدیدتر از بسیاری از پلاگین‌های عمومی تجارت الکترونیک می‌باشد. با اینکه بسیاری از مستندات، پشتیبانی ها و افزونه‌های در دسترس برای آن وجود دارد و شما حس می‌کنید که همچنان در حال رشد است.

ما احساس می‌کنیم که iThemes Exchange با بسیاری از ویژگی‌های پنهان، یک پیشرو قوی می‌باشد. ما به کاربرانی که می‌دانند چه چیز می‌خواهند بفروشند و چگونه می‌خواهند وجه پرداختی آنرا دریافت کنند، این پلاگین را معرفی می‌کنیم. تنظیمات راحت و آسان آن باعث می‌شود که یک انتخاب خوب برای کاربران جدیدی باشد که نمی‌خواهند با گزینه‌های بسیار زیاد به زحمت بیفتند.

۴-Shopp

4

مدعی چهارم در لیست ما، پلاگین Shoppمی باشد که از بهترین پلاگین وردپرس تجارت الکترونیک است. اجازه دهید یک نگاهی به برخی از جوانب مثبت و منفی آن بیاندازیم.

مزایای استفاده از Shopp

جداول جداگانه دیتابیسها – توسعه دهندگان پلاگین Shopp معتقدند که استفاده از جداول جداگانه در دیتا بیس عملکرد دیتا بیس را بهبود می‌دهد، که در نتیجه صفحه‌های وبسایت برای کاربران با سرعت بیشتری بارگذاری و نمایش داده می‌شود.

گوناگونی انواع محصولات – پلاگین Shopp انواع محصولات فیزیکی، دیجیتالی و مجازی را پشتیبانی می‌کند. بر خلاف دیگر پلاگین ها در این فهرست،Shopp این امکان را می‌دهد که بدون نیاز به خرید افزونه‌ای مجزا، اقدام به فروش محصولات کنید.

امنیت و انطباق – پلاگین Shopp به صورت سازگار با PCI (payment card industry compliance) طراحی شده است. این پلاگین توجه ویژه‌ای به امنیت و ایمنی دارد وبه شما کمک می‌کند که یک فروشگاه تجارت الکترونیک سازگار با PCI-DSS ایجاد کنید.

معایب استفاده از Shopp

محدودیت پشتیبانی – بزرگ‌ترین عیب این پلاگین اینست که هیچ فروم پشتیبانی رایگانی ندارد. شما باید برای پشتیبانی و دسترسی به فروم‌های آن پول پرداخت کنید.

ایجاد جداول مجزا – درست است که ما این ویژگی را به عنوان یک مزیت هم عنوان نموده‌ایم، اما می‌تواند به عنوان یک نقطه ضعف هم در نظر گرفته شود. چون فکر نمی‌کنیم که با استفاده از جداول دیتابیس جداگانه، بطور قابل توجهی روی سرعت وبسایت اثر بگذارد.

 

قالب‌های محدود – پلاگین Shopp با هر قالب وردپرس همخوانی دارد. به هر حال اگر شما به دنبال قالب با طراحی خاص برای Shopp هستید، گزینه‌های بسیار کمی در دسترس دارید.

Shopp یک پلاگین عالی برای هر محصولی است که می‌خواهید به فروش برسانید. اما اگر شما یک کاربر جدید هستید، پس احتمالاً نیاز به خرید اشتراک پشتیبانی خوب دارید. همچنین ممکن است به دلیل اینکه پلاگین‌های دیگر با PCI-DSS همخوانی ندارند، مایل به استفاده از Shopp باشید.

۵- Shopify

12

Shopify یک پلت فرم تجارت الکترونیک و در حال رشد سریع می باشد که همه چیز را برای شما مدیریت می‌کند. با اینکه این پلاگین یک سرویس مستقل است، اما با وردپرس یکپارچه سازی شده است. اجازه دهید به جوانب مثبت و منفی Shopify نگاهی بیاندازیم.

مزایای استفاده از Shopify

فوق العاده آسان برای مبتدیها – در مورد جنبه‌های فنی فروشگاه تجارت الکترونیک نگران نباشید. مواردی مانندراه اندازی SSL،  یکپارچه سازی با دروازه پرداخت‌های مختلف، مدیریت حمل و نقل، نگرانی در مورد مالیات و… Shopify همه آن‌ها را مدیریت می‌کند.

پشتیبانی از دانلودهای دیجیتال و محصولات فیزیکی – اینکه شما در حال فروش کالاهای فیزیکی مانند پیراهن باشید و یا درحال فروش کالاهای دیجیتال مانند موسیقی باشید، Shopify می‌تواند همه آن‌ها را مدیریت کند.

مدیریت کامل فهرست موجودی – Shopify همراه با ویرایشگر موجودی و وارد کننده کلی محصولات است و با کمک ردیاب سفارش پیشرفته، باعث می‌شود به راحتی موجودی خود را مدیریت کنید.

تنظیمات پرداخت و حمل و نقل – Shopify به راحتی کارت‌های اعتباری را پذیرش می‌کند. سیستم حمل و نقل آن روند کار را به وسیله یکپارچه سازی مستقیم با ارائه دهندگان نامداری مثل USPS ساده می‌کند.

فروشگاه فیس بوک، اتصال Buyable، و دکمه فروش توییتر – Shopify با همه چیز ادغام و متصل می‌شود. اگر بخواهید یک فروشگاه فیس بوک ایجاد کنید، یک دکمه خرید در توییتر اضافه کنید و یا در Pinterest اتصال buyable ایجاد کنید، همه آن‌ها را با Shopify می‌توانید انجام دهید.

معایب استفاده از Shopify

پرداخت ماهیانه برای پلتفرم – Shopify به صورت ماهیانه برای استفاده از پلتفرمهایش شارژ دریافت می‌کند که با خریدن هاستینگ و استفاده از افزونه‌های پلاگین های دیگر در این لیست برابری می‌کند.
پرداخت‌های شاپی فای – Shopify شما را تشویق به خرید پلتفرمهایی می‌کند که توسط Stripe ایجاد شده و گزینه بسیار خوبی برای مبتدیان است. به هر حال اگر شما می‌خواهید از سیستم‌های کامل‌تر و پیچیده‌تر استفاده کنید، Shopify از شما هزینه‌های اضافی دریافت می‌کند.

اگر شما می‌خواهید یک پلت فرم قدرتمند بدون نیاز به مقابله با مسائل فنی داشته باشید، Shopify راه حل شماست. درحالی که هزینه‌های ماهانه در ابتدا زیاد به نظر میرسد اما قطعاً با ارزش هست، چراکه بدون دردسر به شما اجازه میدهد با آرامش ذهنی روی کسب و کار خود تمرکز داشته باشید. 

Sample plugin to test LicenseBox is active, Thank you for purchasing.

توصیه میکنیم این مطالب را هم حتما بخوانیدتا کنون دیدگاهی ارسال نشده است،

1 دقیقه وقت دارید؟

با باشگاه وردپرس آشنا شوید
دیدن این ویدئو فقط یک دقیقه زمان شما را می گیرد

لطفا نام و ایمیل خود را وارد کنید

تا این آموزش ارزشمند همین الان برایتان ایمیل شود
فیلم آموزشی را همین الان برایم ایمیل کن
close-link

لطفا نام و ایمیل خود را وارد کنید

تا این آموزش ارزشمند همین الان برایتان ایمیل شود
فیلم آموزشی را همین الان برایم ایمیل کن
close-link

برای دانلود ماهنامه لطفا فرم زیر را تکمیل کنید
 
دانلود ماهنامه باشگاه وردپرس
close-link