افزونه Cloudflare » معرفی افزونه(کلودفلر)cloud flare

معرفی افزونه(کلودفلر)cloud flare

این افزونه یک سرویس چند منظوره افزایش سرعت، امنیت و توان وب سایت و سرور است. همچنین دارای قابلیت content delivery network با مخفف CDN می باشد. بسیاری از کاربران Cloudflare را به عنوان یک محافظ در مقابل حملات دی داس می شناسند(DDOS Protection )

این سرویس دارای دو پنل است که به صورت رایگان و ماهیانه با پرداخت هزینه در اختیار مشتریان قرار می گیرد.

تفاوت Max CDN و Cloudflare در چیست؟

این دو دارای سرویس های متفاوتی هستند. Max CDN نیز یکی از سرویس های CDN است که مناسب ترین گزینه برای کاربران می باشد.کلودفلر، بیشتر بر روی امنیت و کنترل اسپم ها متمرکز شده است.

خدمات Max CDN با استفاده از DNS وب سایت شما راه اندازی می شود. کلود فلر نیز از طریق DNS راه اندازی خواهد شد و کلود فلر از ما می خواهد که DNS وب سایت خود را به سرور های خودش وصل کنید.

کلودفلر کلودفلر

Cloudflare برای بهینه سازی سرعت صفحات وب سایت شما و جلوگیری از ربات های مخرب، حمله ها، قطعی سایت و … بهتر است. Max CDN برای افزایش سرعت و بازدید تمام جهان از وب سایت شما بهتر است.

معایب و مشکلات کلود فلر

کاربرانی که Cloudflare را استفاده کرده اند، گزارش کرده اند که تفاوت قابل توجهی در بارگذاری صفحات مشاهده نکرده اند. همچنین بسیاری شکایت کرده اند که Cloudflare برخی از بازدید کنندگان قانونی را برای دسترسی به وب سایت خود بلاک می کنند و این یک تجربه بد برای کسانی می شود که ممکن است برای اولین بار از این وب سایت دیدن می کنند و ممکن است هرگز دیگر به آن مراجعه نکنند.

آموزش اضافه کردنCloudflare به سایت وردپرس

قبل از راه اندازی Cloudflare به منظور بهبود سرعت وب سایت، مطمئن شوید که سرور سایت شما آهسته نیست. اگر شما فکر می کنید که سرور شما آهسته است و مناسب نیست پس در قدم اول باید آن راتعویض کرده  و سرور های ارائه دهنده وردپرس منتقل کنید.

3 کلودفلر

برای راه اندازی Cloudflare شما اول باید در وب سایت آن ثبت نام کنید. سپس به سایت cloudflare.com رفته و بر روی لینک ثبت نام کلیک کنید.

4 کلودفلر

درادامه اطلاعات مورد نیاز را برای ثبت نام وارد کرده و در نهایت بر روی گزینه create account now کلیک کنید.در قسمت add a website آدرس وب سایت خود را وارد کنید.

در این قسمت Cloudflare قصد اسکن سایت شما را دارد تا DNS های شما شناخته شوند. این کار در حدود 60 ثانیه طول می کشد و در طول این زمان یک ویدئو ی اطلاعاتی در مورد Cloudflare برای شما نمایش داده خواهد شد که به شما طریقه راه اندازی برنامه را آموزش می دهد.

5 کلودفلر

پس از اسکن وب سایت شما، Cloudflare یک لیست از تمام DNS ها و رکورد های ثبت شده را به شما نشان می دهد. در عکس زیر مشاهده می کنید که افزونه از شما ثبت DSN و دامنه را می خواهد. در صورتی که تمایل دارید DNS ها از طریق Cloudflare  انتقال پیدا کنند بر روی آیکون نارنجی رنگ کلیک کنید.رنگ خاکستری نیز DNS هایی هستند کهCloudflare را دور زدند. شما باید مطمئن شوید که دامنه و زیر دامنه اصلی بر روی کلودفلر فعال هستند.

6 کلودفلر

Cloudflare همچنین FTPو SSHرا در دامنه شما اضافه خواهد کرد.اگر دامنه شما برای اتصال از FTPو SSH استفاده کند، نام آنها به این شکل خواهد بود. برای FTP به شکل ftp.yourdomain.com و برای SSH به صورت ssh.yourdomain.com خواهد بود.

در مرحله choose plan ما پلن رایگان را انتخاب می کنیم.سپس بر روی دکمه ادامه کلیک می کنیم.

تغییر نام سرور ها به کلود فلر

نکته: تغییر نام سرور ها ممکن است زمان زیادی طول بکشد و به همین دلیل ممکن است وب سایت شما برای برخی از کاربران غیر فعال به نظر برسد.

برای تغییر نام سرور در دامنه خود نیاز به حساب کاربری هاست خود دارید.بسیاری از هاست ها دارای پنل مدیریتی هستند که باید تنظیمات را از این قسمت انجام دهید.

7 کلودفلر

در مرحله آخر به شما دو DNS از طرف سایت Cloudflare ارائه می شود که باید آنها را به جای DNS های دامنه ای که بهCloudflare معرفی کرده اید قرار دهید یا در واقع DNS جدید Cloudflare را با DNS های قبلی جایگزین کنید و پس از آن روی دکمه ادامه کلیک کنید.در نهایت پس از بروز شدن DNS های دامنه، شما به سرور Cloudflare متصل می شوید.

روش دیگر برای مقابله با DDOS که ساده ترین راه و می توان گفت سریع ترین راه است بلاک کردن آی پی ای است که از طرف آن حمله انجام شده است. تصویر زیر را مشاهده کنید:

آمار بازدید در این سایت کاملا نمایانگر این مسئله است که سایت زیر حمله دی داس قرار گرفته است.چون بازدید 30 هزارتایی آن هم برای 18 بازدید کننده مسئله ای طبیعی نیست.اما راه چاره چیست؟

8 کلودفلر

ابتدا باید ببینیم این بازدید های جعلی یا بهتر است بگوییم حملات از چه آی پی صورت گرفته است.برای این کار از قابلیتی که در افزونه آمار وردپرس قرار گرفته است استفاده می کنیم.

9 کلودفلر

همانطور که مشاهده می کنید بیشتر حمله ها از یک آی پی صورت گرفته است. پس تنها با مسدود کردن این آی پی مشکل به صورت موقت حل خواهد شد. برای مسدود کردن آی پی افزونه های مختلفی در وردپرس وجود دارد. اما پیشنهاد می کنم از خود هاست این کار را انجام دهید.ابتدا وارد محیط سی پنل شوید و از قسمت  security روی گزینه IP Blocker  کلیک کنید.

10 کلودفلر

در صفحه باز شده کافیست آدرس آی پی ای را که به دست آورده اید را در کادر وارد و ثبت کنید.آن آی پی برای همیشه در لیست بلاک سایت شما قرار می گیرد و حمله متوقف می شود.

http://bashgahwp.comمهندس صنایع تحلیل سیستم/ارشد مهندسی مالی/مدرس زبان انگلیسی و فیزیک/مترجم با سابقه/کنترل و مدیریت پروژه تخصصی/دبیر کمیته ایمنی و بهداشت/مهندس ایزو/کارشناس امور مشتریان
Add Comment Registerپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود اعضای سایت

ماهنامه باشگاه وردپرس

دانلود رایگان

ما را دنبال کنید

نمادها

اینستاگراملطفا نام و ایمیل خود را وارد کنید
تا این آموزش ارزشمند همین الان برایتان ایمیل شود

فیلم آموزشی را همین الان برایم ایمیل کن

برای دانلود فیلم وبینار لطفا اطلاعات خود را وارد کنید
لینک دانلود بلافاصله برایتان ایمیل خواهد شد

ثبت اطلاعات و دانلود فیلم

برای ثبت نام لطفا اطلاعات خود را وارد کنید

ثبت نام

برای ثبت نام لطفا اطلاعات خود را وارد کنید

ثبت نام
چند ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافی است آدرس ایمیلتان را وارد کنید
ما هم مثل شما از ایمیل های مزاحم متنفریم
چند ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافی است آدرس ایمیلتان را وارد کنید
ما هم مثل شما از ایمیل های مزاحم متنفریم
چند ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافی است آدرس ایمیلتان را وارد کنید
ما هم مثل شما از ایمیل های مزاحم متنفریم
دانلود این فیلم آموزشی با کیفیت اصلی
کافی است آدرس ایمیلتان را وارد کنید
ما هم مثل شما از ایمیل های مزاحم متنفریم
دانلود اولین ماهنامه تخصصی وردپرس
کافی است آدرس ایمیلتان را وارد کنید
ما هم مثل شما از ایمیل های مزاحم متنفریم